Wrocław: przekroczenie uprawnień? Dyrektor pogotowia ratunkowego zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 14:33
Dyrektor wrocławskiego pogotowia Wincenty Mazurec zatrzymany. Biuro prasowe komendy wojewódzkiej policji potwierdza, że funkcjonariusze do spraw walki z korupcją dokonali dziś zatrzymania na terenie Wrocławia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: IAR/ Łukasz Kowalski

Prokuratura Okręgowa we Wrocławi na razie nie chce zdradzać szczegółów, ale potwierdza, że dyrektor Wincenty Mazurec został zatrzymany.

W czerwcu tego roku funkcjonariusze weszli do siedziby pogotowia i zabezpieczyli wszystkie komputery i dokumentację. Prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie informowała wtedy, że chodzi o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.

Kilka miesięcy wcześniej o nieprawidłwościach we wrocławskim pogotowiu informował jeden z byłych pracowników.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka jest skala łapownictwa w Polsce? Jest sondaż

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 12:03
- 6 proc. badanych przyznaje się do wręczania łapówek w ostatnich trzech–czterech latach, a co dziesiąty (10 proc.) twierdzi, że zna osobiście kogoś, kto bierze łapówki - wynika z badania CBOS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wypadku z udziałem karetki zmarł noworodek. Jest śledztwo prokuratury, świadkowie poszukiwani

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 16:33
Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku z udziałem karetki pogotowia. W następstwie zdarzenia zmarł noworodek - powiedziała prokurator Katarzyna Rudnicka-Bastecka z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ. Policja szuka świadków zdarzenia.
rozwiń zwiń