Łapówka na 100 tys. euro. Są wnioski o areszt dla policjanta i biznesmenów

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 15:13
- Są wnioski o areszt wobec trzech zatrzymanych w akcji specjalnej CBA w klubie nocnym w Warszawie. Postawiono im zarzuty płatnej protekcji - powoływanie się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości i załatwienie sprawy w zamian za łapówkę.
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do klubu nocnego Hustler w Warszawie.
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do klubu nocnego Hustler w Warszawie.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Z informacji uzyskanych w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wynika, że po wtorkowej popołudniowej akcji w Centrum Warszawy, w której CBA zatrzymało cztery osoby na wręczaniu i przyjmowaniu łapówki ok. 100 tys. euro, zarzuty postawiono trzem z nich: biznesmenom Dariuszowi W., Ryszardowi E. oraz policjantowi Michałowi R.

Rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński powiedział w czwartek, że oprócz zarzutu przyjęcia łapówki 100 tys. euro podejrzani mieli też obietnicę dalszych korzyści majątkowych ok. 4 mln zł.

- Korupcyjna propozycja dotyczyła załatwienia przez podejrzanych korzystnych decyzji w toku śledztwa prowadzonego przez jedną z prokuratur. Mieli załatwić uchylenie zabezpieczenia majątkowego w znacznej kwocie, które jest stosowane na mieniu podejrzanego w tamtym śledztwie - powiedział Łapczyński.

- Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Z ustaleń śledztwa wynika, iż nie były to wpływy faktyczne - dodał.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zatrzymania ws. korupcji w krakowskim sądzie. Komentarz

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 15:45
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę dwie kolejne osoby w śledztwie dotyczącym korupcji w krakowskim Sądzie Apelacyjnym. Jedna z nich to były urzędnik ministerstwa sprawiedliwości Tomasz S., a druga to krakowski biznesmen Dariusz K. W Gorącym Temacie komentarz Piotra Nisztora z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław: przekroczenie uprawnień? Dyrektor pogotowia ratunkowego zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 14:33
Dyrektor wrocławskiego pogotowia Wincenty Mazurec zatrzymany. Biuro prasowe komendy wojewódzkiej policji potwierdza, że funkcjonariusze do spraw walki z korupcją dokonali dziś zatrzymania na terenie Wrocławia.
rozwiń zwiń