Super Express: b. zakonnik "balował" z aferzystami z Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 06:34
Jeden z kluczowych świadków przed komisją ds. Amber Gold, b. zakonnik Jacek Krzysztofowicz był w przyjacielskich relacjach z szefami piramidy finansowej Marcinem i Katarzyną P. - informuje wtorkowy "Super Express".
Były dominikanin Jacek Krzysztofowicz zeznawał przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold
Były dominikanin Jacek Krzysztofowicz zeznawał przed sejmową komisją śledczą ds. Amber GoldFoto: Archiwum PAP/Bartłomiej Zborowski

Dziennik dotarł do zdjęć, na których duchowny udzielał małżeństwu ślubu, bawił się na weselu, a także na ich koszt wyjeżdżał na wycieczki do Włoch.

amber gold 1200 free kopia 1200.JPG
Amber Gold - czytaj więcej

Jak podaje gazeta, Jacek Krzysztofowicz przez osiem lat był przeorem klasztoru dominikanów w Trójmieście. Zakon porzucił w 2013 r. W ubiegłym tygodniu zeznawał przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Jak wynika z zeznań, duchowny był w bardzo dobrych relacjach z małżeństwem P. Ich przyjaźń rozpoczęła się blisko dziesięć lat temu. - Na pewno moment, w którym po raz pierwszy rozmawialiśmy, to było, kiedy Marcin P. przyszedł zaoferować darowiznę. To było w 2008 r. lub 2009 r. - powiedział Krzysztofowicz, cytowany przez "Super Express". Były dominikanin mówił, że inne darowizny Marcin P. przekazywał kolejnemu przeorowi, który zarządzał klasztorem od 2010 r. W sumie przekazał ok. 1,5 mln zł.

Źródło: TVP Info

Krzysztofowicz udzielił ślubu kościelnego małżeństwu P. i był jednym z gości podczas ich hucznego wesela. "Zakonnik siedział przy jednym stole z parą młodą, a także z ówczesnym przeorem zakonu dominikanów, adwokatem Amber Gold Łukaszem Daszutą i rzecznikiem prasowym finansowej piramidy Michałem Force'em. Rodzice państwa młodych siedzieli przy innych stolikach" - powiedział "Super Expressowi" jeden ze śledczych, znający kulisy sprawy. 

Jak informuje dziennik, zakonnik pojechał też na ich koszt do Wenecji i Florencji.

dad

Zobacz więcej na temat: Amber Gold POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Afera Amber Gold. Marcin P.: jestem przygotowany psychicznie na odsiadkę

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 11:57
W rozmowach, których zapisy publikuje w poniedziałek tygodnik "Sieci", b. szef Amber Gold Marcin P. przyznaje, że brakuje mu pieniędzy na wynagrodzenia i jest "przygotowany psychicznie na odsiadkę"; z kolei jego żona, Katarzyna P. do końca zapewnia pracowników o tym, że dostaną wypłaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy terminy kolejnych ważnych przesłuchań przed komisją śledczą ds. Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 15:55
Komisja śledcza ds. Amber Gold 12 grudnia br. przesłucha b. szefa MSWiA Jacka Cichockiego. 9 stycznia 2018 r. zeznania złożyć ma b. szef CBA Paweł Wojtunik, a 20 marca 2018 r. - b. szef KPRM Tomasz Arabski - wynika z najnowszego harmonogramu przesłuchań świadków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd: Marcin P. nie ma prawa do ochrony swych danych i wizerunku

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 16:08
Prawo społeczeństwa do informacji jest wyższą wartością niż prawo do ochrony danych osobowych i wizerunku b. prezesa Amber Gold Marcina P. - uznał Sąd Apelacyjny w Warszawie i prawomocnie utrzymał oddalenie pozwu P. wobec jednego z tygodników, który je ujawnił w 2012 roku.
rozwiń zwiń