X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komentarz Prezesa Polskiego Radia w sprawie apelu Stowarzyszenia Wolnego Słowa

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 12:23
Jacek Sobala, Prezes Polskiego Radia
Jacek Sobala, Prezes Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Natychmiast po tym, jak otrzymałem apel Stowarzyszenia Wolnego Słowa, rozmawiałem z Panem Prezesem Wojciechem Borowikiem i wytłumaczyłem dlaczego nie możemy zastosować się do prośby o wstrzymanie decyzji dotyczącej Pana Andrusa i Pana Kantereita. Zawsze wnioski wszystkich dziennikarzy Zarząd traktuje tak samo. Niesprawiedliwe i nieuczciwe byłoby gdybyśmy w tej sprawie stosowali różne standardy, a przede wszystkim jeśli byśmy się tym razem wstrzymali z podjęciem decyzji, to co z tymi wobec których negatywne decyzje zapadły wcześniej? To byłaby nienaprawialna szkoda. Przecież w pewnych przypadkach już nie byłoby szansy na żadną rekompensatę. Poza tym nie wiadomo jak długo miałoby trwać takie wstrzymanie się z podejmowaniem tej decyzji.

Apel do Zarządu Polskiego Radia - pismo SWS >>>

Wracając jeszcze do komentarzy p. Ordyńskiego - to są one nieuprawnione w tym sensie, że w treści tej Uchwały nie ma nic takiego o czym mówi p. Ordyński. Być może jego intencje były takie, żeby utrudnić, lub zablokować możliwość współpracy Radia z TV Republiką, ale jeśli chce się tworzyć rozmaite regulacje, to przepisy powinny być napisane jasno i prosto. Przecież z treści tej Uchwały wprost wynika, że np. Pan Andrus powinien przedstawić zaświadczenie, że najpierw starał się o nawiązanie współpracy z programem "W tyle wizji". To jest absurd! Dlatego powtarzam Panu Ordyńskiemu: chciał Pan stanowić prawo - trzeba było uważać. Upubliczniliśmy treść tej Uchwały i każdy może sprawdzić, co jest komentarzem Pana Ordyńskiego, a co prawdziwym zapisem.

Jacek Sobala, Prezes Polskiego Radia

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak