Kukiz'15 i Zjednoczona prawica wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 14:54
- Jeżeli Platforma, PSL i Nowoczesna dogadają się, to jest duże zagrożenie, że Rafał Trzaskowski wygra wybory na prezydenta Warszawy. W takiej sytuacji trzeba będzie rozważyć podjęcie współpracy klubu Kukiz'15 ze Zjednoczoną Prawicą - ocenił Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15.  
Warszawa
WarszawaFoto: Dziewul/shutterstock.com

Jego zdaniem w sytuacji porozumienia się trzech partii, Rafał Trzaskowski będzie miał duże poparcie. - W mojej opinii to jest duże zagrożenie. Być może będzie trzeba rozważyć, aby Kukiz'15 łącznie ze Zjednoczoną Prawicą  wystawili wspólnego kandydata - powiedział Andruszkiewicz. Zapytany o ewentualnego kandydata powiedział, że o tym będą decydować liderzy.

Jak pokreślił polityk Kukiz'15, w Warszawie nie powinien rządzić ktoś, kto może mieć powiązania z reprywatyzacją i jest powiązany z Hanną Gronkiewicz-Waltz. A Rafał Trzaskowski w 2010 roku kierował kampanią wyborczą obecnej prezydent Warszawy. 

Lider PO Grzegorz Schetyna oświadczył niedawno, że chciałby, żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem Platformy i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta m.st. Warszawy.

abi

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także