X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uczestnicy konferencji IPN: Niemcy świadomie mówią: polskie obozy koncentracyjne

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 14:11
Niemcy świadomie wypierają z pamięci fakt o swoich obozach koncentracyjnych w Polsce - podkreślają uczestnicy konferencji "Prawda historyczna a odpowiedzialność prawna” w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Na spotkaniu pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych spotkali się prawnicy, historycy i dziennikarze.
Audio
  • Dr Joanna Lubecka o niemieckich manipulacjach związanych z II wojną światową (IAR)
Brama niemieckiego obozu Auschwitz
Brama niemieckiego obozu AuschwitzFoto: Szymon Kaczmarczyk/Shutterstock.com

- Określenie "polskie obozy koncentracyjne" to rzadko niedbałość, częściej jest to świadoma manipulacja - mówiła historyk doktor Joanna Lubecka z Akademii Ignatianum w Krakowie. Ponad to coraz częściej stawiane jest pytanie: " Czy Polska rozliczyła się już z holokaustem?”. Doktor Joanna Lubecka wyjaśniała, że Niemcy nie wypierają się zbrodni, ale jednocześnie rozmywają swoją odpowiedzialność mówiąc, że bez Estończyków, Ukraińców i wymienianych zaraz po nich Polaków nie byliby w stanie tego dokonać.


Child_survivors_of_Auschwitz.jpeg kopia 663.jpg
Skąd biorą się zakłamania w sprawie niemieckich obozów śmierci?

Podczas zorganizowanego w Warszawie przez stowarzyszenie Patria Nostra spotkania poświęconego walce z kłamstwem o "polskich obozach zagłady” mecenas Lech Obara zwrócił uwagę, że państwo ma tu ogromną rolę do odegrania, a wymiar sprawiedliwości jest ważnym elementem walki o prawdę historyczną.

Polski MSZ w sprawach „polskich obozach zagłady” interweniował w tym roku ponad czterdzieści razy.

List do uczestników konferencji napisał wicepremier Jarosław Gowin. Podkreśla w nim, że "walka o prawdę to nasz obowiązek".

pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Noc kryształowa - niemiecka noc hańby

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 06:00
"Tylko ci, w których żyłach płynie niemiecka krew, mogą być członkami narodu. Dlatego żaden Żyd nie może być członkiem narodu" – tak pisał Adolf Hitler w "Mein kampf".
rozwiń zwiń