Policja zachęca, by "dołączyć do drużyny Kulsona"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 14:14
"Dołącz do drużyny Kulsona" - tak polska policja zachęca na Twitterze do wstąpienia w jej szeregi.
Rzecznik prasowy KGP Mariusz Ciarka, mł. asp. Mateusz Kulson i mł. asp. Michał podczas briefingu w warszawskim Oddziale Prewencji Policji
Rzecznik prasowy KGP Mariusz Ciarka, mł. asp. Mateusz "Kulson" i mł. asp. Michał podczas briefingu w warszawskim Oddziale Prewencji PolicjiFoto: PAP/Tomasz Gzell

"Kulson" to pseudonim jednego z policjantów, o którym zrobiło się głośno w czasie tegorocznego Marszu Niepodległości. To właśnie do niego zwrócił się dowódca plutonu wydając mu polecenie "siadaj Kulson". Słowa te zostały inaczej zinterpretowane przez jedną z uczestniczek wydarzeń, która twierdzi, że w jej stronę padływulgarne określenia.

Z powodu oskarżeń policja zorganizowała we wtorek konferencje prasową, na której "Kulson" po raz pierwszy pokazał się publicznie. Sam policjant przyznał, że cały szum wokół jego osoby średnio go interesuje.

Tymczasem policja wykorzystała chwilową popularność asp. Mateusza, który stał się jednym z bohaterów kampanii promocyjnej zachęcającej do wstąpienia w szeregi policji. "Dołącz do drużyny Kulsona. Z nami rozbijesz niejeden gang" - czytamy na Twitterze.

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA policja polska policja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także