X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złote Mikrofony Polskiego Radia rozdane

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 10:45
Znamy laureatów nagród Polskiego Radia - Złotych Mikrofonów. Statuetki przyznawane są osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.
Audio

Nagrodę otrzymał twórca benefisów operowych Piotr Kamiński. Jury wyróżniło jego erudycję, gust estetyczny oraz wzbogacenie wrażliwości na misterium teatru operowego. Piotr Kamiński nie mógł przyjść na uroczystość wręczenia Złotych Mikrofonów.

Korespondenta Polskiego Radia w New Delhi Krzysztofa Renika nagrodzono za "mistrzowski warsztat, rzetelność dziennikarską i pasję w przybliżaniu problemów współczesnego świata".

Krzysztof Renik powiedział swojej Informacyjnej Agencji Radiowej, że od wielu lat fascynuje go Azja oraz przemiany zachodzące w świecie.

 Krzysztof Renik uważa, że jesteśmy zbyt skupieni na Europie i nie interesują nas przemiany zachodzące w krajach trzeciego świata.

Za umiejętność wywoływania uśmiechu słuchaczy w "big-beatowym rytmie" Złoty Mikrofon wręczono Marii Szabłowskiej. Dziennikarkę prowadzącą między innymi "Muzyczną Jedynkę" doceniono również za wyjątkowy styl radiowej narracji.

Maria Szabłowska nie może uwierzyć, że została nagrodzona tym najcenniejszym wyróżnieniem.

Dziennikarka, która współpracuje również z TVP, podkreśliła, że to radio jest jej pierwszą miłością.

Kapituła konkursu doceniła również "wybitne kreacje stworzone w Teatrze Polskiego Radia" przez aktora Henryka Talara. Według jury, jego role pozwalają wierzyć zarówno w ludzi, jak i sens życia. Henryk Talar mówi, że o jego karierze aktora radiowego zdecydował przypadek.

Za wiedzę i emocję pozwalające zobaczyć w radiu świat sportu Złoty Mikrofon otrzymał dziennikarz sportowy Programu Pierwszego Tomasz Zimoch. Słuchacze nie zapomną, jak relacjonował między innymi skoki Adama Małysza.

Tomasz Zimoch powiedział, że Złoty Mikrofon to najważniejsza i najcenniejsza nagroda dla dziennikarza radiowego.

 Tomasz Zimoch podkreśla, że tylko sport może dostarczać tyle emocji, jakie on przekazuje swoim słuchaczom.

Kapituła Złotego Mikrofonu obradowała pod przewodnictwem Krzysztofa Michalskiego w składzie: Andrzej Chłopecki, Lech Dudzik, Krystyna Kępska-Michalska, Janusz Kukuła, Irena Piłatowska-Mądry i Jakub Strzyczkowski.

Do tej pory Polskie Radio nagrodziło Złotymi Mikrofonami blisko dwustu znakomitych twórców, artystów i dziennikarzy. Są wśród nich Anna Seniuk, Wojciech Mann, Irena Kwiatkowska, Zbigniew Herbert, Jan Nowak-Jeziorański, Małgorzata Tułowiecka, Piotr Fronczewski, Marek Niedźwiecki i ubiegłoroczny laureat Piotr Adamczyk.

Nagrody wręczył prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Chłopecki laureatem Złotego Mikrofonu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2008 10:48
W 2008 roku Złote Mikrofony Polskiego Radia otrzymali: Piotr Adamczyk, Andrzej Chłopecki, Alicja Grembowicz, Jakub Strzyczkowski oraz Paweł Sztompke. Honorowy Złoty Mikrofon Polskiego Radia odebrała Agnieszka Duczmal, dyrektor Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzowie Mistrzom

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 11:00
Dziś Prezes Zarządu Polskiego Radia SA Jarosław Hasiński wręczył statuetki Złotych Mikrofonów pięciu osobom. Tegorocznymi laureatami są: Piotr Kamiński, Krzysztof Renik, Maria Szabłowska, Henryk Talar i Tomasz Zimoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Michalski o Złotych Mikrofonach

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 08:36
Dziś zostaną wręczone Złote Mikrofony. Statuetki te przyznawane są osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Nazwiska laureatów poznamy o 11:00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rz": Polacy wolą radio od telewizji

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2010 06:14
Rekordowo dużo Polaków deklarowało w ubiegłym roku, że codziennie słucha radia - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od soboty audycje wyborcze w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2010 14:42
W najbliższą sobotę 5 czerwca Polskie Radio zacznie nadawać audycje wyborcze. Programy zostaną przygotowane przez komitety wyborcze wszystkich dziesięciu kandydatów na prezydenta, dziennikarze ograniczą się jedynie do złożenia ich w bloki. W każdym programie zostanie wyemitowanych 77 takich bloków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły sprawozdawca: „Wyobraźnia to nasze drugie życie”

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2009 21:48
Radio, słowo ludzkie, które opowiada o tym, czego nie widzimy, zmusza słuchacza do jakichś skojarzeń, po prostu do rozwijania, grania wyobraźnią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Mikrofony w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 08:17
To właśnie ten dzień - jeden z najważniejszych dla Polskiego Radia. Raz do roku są przyznawane wyróżnienia wybitnym radiowcom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek z pasją - laureat Złotego Mikrofonu,

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2009 00:37
Mam głębokie przekonanie, że bez współpracy z wieloma moimi przyjaciółmi radiowymi nigdy bym tego Mikrofonu nie dostał. Radio to praca zespołowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardziej sprawa niż walka

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2008 17:42
Sukces tybetańskiej drogi bez przemocy byłby czymś użytecznym, dałby coś innym ludziom, którzy prowadzą podobny rodzaj walki bez przemocy.
rozwiń zwiń