Wypadek w Swarzędzu: nastoletni kierowca usłyszał zarzuty. Jest decyzja o areszcie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 16:48
Zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku i prowadzenia pod wpływem alkoholu usłyszał w niedzielę osiemnastolatek, którego auto w nocy z piątku na sobotę miało wypadek w Swarzędzu. W wyniku zdarzenia zginął pasażer przewożony w bagażniku.
Audio
  • Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak o wypadku w Swarzędzu (IAR/Radio Poznań)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grzegorz Czapski/shutterstock.com

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że mężczyźnie grozi ośmioletnie więzienie. Nastolatek trafił do aresztu.

W nocy z piątku na sobotę w Swarzędzu auto, którym podróżowało osiem osób, uderzyło w bariery; zginął pasażer jadący w bagażniku. BMW podróżowali młodzi mieszkańcy podpoznańskich miejscowości. Wcześniej osoby te, sześciu mężczyzn i dwie kobiety, uczestniczyły we wspólnych imprezach i wracały do domów w Swarzędzu, Kostrzynie i okolicznych miejscowościach.

TVP Info

W pewnym momencie auto wpadło w poślizg i uderzyło w barierę, po czym zaczęło się palić. Pojazd opuścili wszyscy poza osiemnastolatkiem, który znajdował się w bagażniku. Mężczyzna zginął. Pozostali pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Jak się okazało, osiemnastolatek, który prowadził pojazd, nie miał uprawnień, był też pod wpływem alkoholu.

aj

Zobacz więcej na temat: policja POLSKA wielkopolskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wielkopolskie: tragiczny wypadek w Swarzędzu. Zginął 18-latek, który jechał w bagażniku

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 13:47
W wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Swarzędzu (Wielkopolskie) zginął mężczyzna przewożony w bagażniku. W aucie podróżowało w sumie osiem osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwięziony w bagażniku - zginął w pożarze. Policja wyjaśnia tragedię

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 18:17
Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Swarzędzu w województwie wielkopolskim. Auto, którym podróżowało osiem osób, uderzyło w bariery; zginął pasażer jadący w bagażniku.
rozwiń zwiń