X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nigeria: samobójczy atak w meczecie. Zamachowiec wszedł do środka razem z tłumem wiernych

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 16:40
Co najmniej pięćdziesiąt osób zginęło w samobójczym ataku bombowym w Nigerii. Do ataku doszło podczas porannych modlitw w meczecie w mieście Mubi. 
Boko Haram znana jest między innymi z brutalnych ataków na chrześcijańskie kościoły w Nigerii
Boko Haram znana jest między innymi z brutalnych ataków na chrześcijańskie kościoły w NigeriiFoto: PAP/EPAONOME OGHENE

Rzecznik policji Othman Abubakar poinformował, że zamachowiec wmieszał się w modlący się tłum. Wcześniej wszedł do środka razem ze wszystkimi uczestnikami spotkania. Według policji za zamachem może stać organizacja terrorystyczna Boko Haram.


Malta 1200.jpg
Zamach na dziennikarkę. Premier Malty: potrzebna pomoc krajów UE

Boko Haram przejęło miasto Mubi na krótko w 2014 roku. Bojownicy tej organizacji chcieli ustanowić państwo wyznaniowe z prawem szariatu. Podczas okupacji Mubi zmieniło nazwę na Miasto Islamu. Jednak od czasu, gdy terrorystów wyrzucono, było spokojnym miejscem.

Organizacja Boko Haram powstała w 2002 roku. W 2009 roku zaczęła działania zbrojne, by przekształcić Nigerię lub jej część w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. Boko Haram znana jest między innymi z brutalnych ataków na chrześcijańskie kościoły w Nigerii. Odpowiada za śmierć co najmniej 20 tysięcy osób. 

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afganistan: co najmniej trzy osoby zginęły po detonacji ładunku w Kabulu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 16:08
Co najmniej trzy osoby zginęły, a pięć zostało rannych, gdy zamachowiec samobójca zdetonował ładunki wybuchowe w pobliżu stadionu w Kabulu, na którym rozgrywano mecz krykieta.
rozwiń zwiń