Nigeria: samobójczy atak w meczecie. Zamachowiec wszedł do środka razem z tłumem wiernych

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 16:40
Co najmniej pięćdziesiąt osób zginęło w samobójczym ataku bombowym w Nigerii. Do ataku doszło podczas porannych modlitw w meczecie w mieście Mubi. 
Boko Haram znana jest między innymi z brutalnych ataków na chrześcijańskie kościoły w Nigerii
Boko Haram znana jest między innymi z brutalnych ataków na chrześcijańskie kościoły w NigeriiFoto: PAP/EPAONOME OGHENE

Rzecznik policji Othman Abubakar poinformował, że zamachowiec wmieszał się w modlący się tłum. Wcześniej wszedł do środka razem ze wszystkimi uczestnikami spotkania. Według policji za zamachem może stać organizacja terrorystyczna Boko Haram.


Malta 1200.jpg
Zamach na dziennikarkę. Premier Malty: potrzebna pomoc krajów UE

Boko Haram przejęło miasto Mubi na krótko w 2014 roku. Bojownicy tej organizacji chcieli ustanowić państwo wyznaniowe z prawem szariatu. Podczas okupacji Mubi zmieniło nazwę na Miasto Islamu. Jednak od czasu, gdy terrorystów wyrzucono, było spokojnym miejscem.

Organizacja Boko Haram powstała w 2002 roku. W 2009 roku zaczęła działania zbrojne, by przekształcić Nigerię lub jej część w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu. Boko Haram znana jest między innymi z brutalnych ataków na chrześcijańskie kościoły w Nigerii. Odpowiada za śmierć co najmniej 20 tysięcy osób. 

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afganistan: co najmniej trzy osoby zginęły po detonacji ładunku w Kabulu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 16:08
Co najmniej trzy osoby zginęły, a pięć zostało rannych, gdy zamachowiec samobójca zdetonował ładunki wybuchowe w pobliżu stadionu w Kabulu, na którym rozgrywano mecz krykieta.
rozwiń zwiń