X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Andrzej Duda: jestem tutaj po to, żeby pogłębić relacje pomiędzy Polską a Wietnamem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 16:29
Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu w Hanoi z wietnamskimi absolwentami polskich uczelni powiedział, że przybył do Wietnamu - po 18 latach od ostatniej wizyty polskiego prezydenta - by pogłębić relacje i zacieśnić więzy między tymi krajami.
Audio
  • Prezydent do wietnamskich absolwentów: jesteście ambasadorami Polski w Wietnamie. Relacja Karola Darmorosa (IAR)
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas spotkania z wietnamskimi absolwentami polskich uczelni w Hanoi
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas spotkania z wietnamskimi absolwentami polskich uczelni w HanoiFoto: PAP/Jacek Turczyk

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przebywają w stolicy Wietnamu w ramach rozpoczętej w poniedziałek rano (w godzinach popołudniowych czasu lokalnego) oficjalnej wizyty w tym kraju. Andrzej Duda spotka się tam m.in. z prezydentem Tran Dai Quangiem i premierem Nguyen Xuan Phucem. Parze prezydenckiej towarzyszy misja gospodarcza.

- Jestem tutaj jako prezydent Rzeczypospolitej - dzisiaj po 18 latach od ostatniej wizyty prezydenta - po to, żeby pogłębić relacje pomiędzy Polską a Wietnamem, po to, żeby pogłębić relacje polityczne, ale także po to, żeby pogłębić relacje gospodarcze, żeby zacieśnić więzy - mówił prezydent na spotkaniu z absolwentami polskich uczelni.

Podkreślił, że w czasie studiów w Polsce wietnamscy studenci byli "w jakimś sensie ambasadorami swojego państwa, Wietnamu, u nas, w Polsce".

- Dzisiaj, kiedy wróciliście do domu, kiedy wróciliście do swojej ojczyzny, kiedy mieszkacie tutaj, często po studiach w Polsce, już od wielu, wielu lat jesteście reprezentantami, jesteście ambasadorami, przedstawicielami Rzeczypospolitej, Polski, tutaj, w Wietnamie - przekonywał Andrzej Duda.

Zwrócił uwagę, że obecnie w Polsce uczy się ok. 300 wietnamskich studentów, wyraził jednocześnie nadzieję, że dzięki umowie, która zostanie podpisana we wtorek przez wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, "tych studentów w najbliższych latach w Polsce, na różnych naszych uczelniach, będzie jeszcze więcej".

Andrzej Duda podkreślił, że wśród absolwentów polskich uczelni są ministrowie, wiceministrowie, prezesi, dyrektorzy, profesorowie, którzy na co dzień pracują dla wietnamskiego państwa, "są patriotami, ale zarazem są też przyjaciółmi Polski, są na Polskę otwarci".

Prezydent podziękował również za "każde miejsce, gdzie dzisiaj w Wietnamie można się uczyć języka polskiego". Wyraził nadzieję, że będzie ich coraz więcej, podobnie jak literatury polskiej przetłumaczonej na język wietnamski. Podczas spotkania prezydent wręczył wietnamskim absolwentom polskich uczelni odznaczenia państwowe "za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-wietnamskiej współpracy i przyjaznych stosunków, za popularyzowanie polskiej kultury".

Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali Ho Chi Hung oraz Ta Minh Chau. Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali Le Ba Thu oraz Pham Kien Thiet. Z kolei Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej odznaczona została Nguyen Thi Thanh Thu.

Ponadto Andrzej Duda "w uznaniu zasług i szczególnych osiągnięć w działalności na rzecz rozwijania polsko-wietnamskiej przyjaźni i współpracy" przekazał flagę Rzeczypospolitej Polskiej prezesowi Towarzystwa Przyjaźni Wietnamsko-Polskiej Pcha Khoi Nguyenowi. Pcha Khoi Nguyen, zabierając głos w imieniu odznaczonych, podziękował za pomoc, jaką otrzymali oni od Polski.

- Polska na zawsze pozostanie w naszych sercach (…). Tęsknimy za przepiękną złotą polską jesienią - powiedział. Zaznaczył, że mimo geograficznego oddalenia byli wietnamscy studenci polskich uczelni nadal interesują się Polską i śledzą jej rozwój. - Jesteśmy dumni i ogromnie cieszymy się z osiągnięć gospodarczych narodu polskiego - dodał.

Tłumaczył, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w Wietnamie ukazało się wiele tłumaczeń dzieł polskiej literatury, w tym: Henryka Sienkiewicza, Adama Mickiewicza, Władysława Reymonta, Bolesława Prusa, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Sławomira Mrożka, Katarzyny Grocholi, Janusza Wiśniewskiego.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie boję się promować polskiego biznesu". Para prezydencka rozpoczęła wizytę oficjalną w Wietnamie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 11:26
Prezydent Andrzej Duda spotka się m.in. z prezydentem Tran Dai Quangiem i premierem Nguyen Xuan Phucem. Wizycie towarzyszy misja gospodarcza.
rozwiń zwiń