Będzie rewolucja w polityce? Powstaje nowa partia

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2009 09:04
9 stycznia Polska Plus przekształci się z ruchu w partię - poinformował w Polskim Radiu poseł Jarosław Sellin. Niewykluczone, że wówczas poznamy kandydata na prezydenta tej formacji, choć jak mówi Jarosław Sellin, w tej kwestii nie ma pośpiechu.

Gość Salonu Politycznego Trójki nie chciał zdradzić, kto będzie kandydatem jego formacji, ani nawet, ile osób jest branych pod uwagę. Zaznaczył, że kandydat Polski Plus będzie stanowił alternatywę dla wyborców centroprawicowych wobec Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska.

Jarosław Sellin jest przekonany, że urzędujący prezydent wystartuje w wyborach i zyska poparcie PiS-u. Poseł przekonuje, że Lech Kaczyński musi walczyć o drugą kadencję, gdyż w przeciwnym razie dałby do zrozumienia, że uważa swoją prezydenturę za nieudaną.

Czytaj także

PO "mocno podzielone" wycofuje się z projektu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2010 11:12
PO najprawdopodobniej zrezygnuje ze składania w Sejmie własnego projektu ws. parytetów. Klub PO ciągle nie może uzgodnić jednolitego stanowiska, część posłów Platformy uważa, że ustawowe ustalanie liczby kobiet na listach wyborczych jest nie do przyjęcia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zapraszamy do Trójki

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2007 06:00
W politycznym kotłe wrze. Na kilka dni przed głosowaniem w sprawie samorozwiązania Sejmu jedni naskakują na drugich politycy wzajemnie zarzucają sobie kłamstwo i doszukują się chorób politycznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy można oddzielić biznes od polityki?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2009 12:00
Po wybuchu tzw.afery Misiaka, którego interesy niebezpiecznie zbliżały się do jego działalności w polityce głośno mówiono o potrzebie oddzielenia biznesu od polityki. Dzisiaj prace nad tzw. pakietem ustaw Misiaka stanęły, bo ich kontynuacja groziłaby uśmierceniem koalicyjnego PSL.
rozwiń zwiń