X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odwołana z TVP za film o Jaruzelskim?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 19:10
Za odwołaniem Anity Gargas głosowało dwóch członków zarządu z rekomendacji SLD: Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch, przeciwko - Przemysław Tejkowski z rekomendacji PiS.
Audio

Zarząd TVP odwołał w piątek szefową publicystki w "Jedynce" Anitę Gargas, autorkę programu "Misja specjalna" - informuje gazeta.pl.

Zarząd obradował bez prezesa Romualda Orła, czyli w trzyosobowym składzie. Za odwołaniem Gargas głosowało dwóch członków zarządu z rekomendacji SLD: Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch, przeciwko - Przemysław Tejkowski z rekomendacji PiS.

O tym, że Gargas może stracić stanowisko zaczęło się mówić w TVP na początku lutego, po emisji dokumentu Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka "Towarzysz Generał" o gen. Wojciechu Jaruzelskim. 

W filmie przedstawiono karierę gen. Jaruzelskiego. Przypominając ,miedzy innymi, jego związki ze stalinowską Informacja Wojskową, udział w antysemickiej nagonce w LWP po roku 1967 oraz jego rolę w wydarzeniach Grudnia '70 a także wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981 roku.

Dokument wywołał gwałtowne protesty polityków lewicy. Ich zdaniem film został skonstruowany jednostronnie, ze z góry założoną tezą, oraz że "odbiega znacząco od standardów, jakimi powinna kierować się telewizja publiczna".

Lewica zaczęła głośno mówić o zawieszeniu wiceprezesa Tejkowskiego, bo to on w zarządzie odpowiada za program. Ale jednocześnie przedstawiciele SLD sugerowali, że "zadowolą się" odwołaniem szefowej publicystyki programu pierwszego Anity Gargas.

I ją odwołali.

mch, na podst.gazeta.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Burza wokół "Towarzysza generała"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 12:47
Lewica bierze w obronę generała Wojciecha Jaruzelskiego. Chodzi o film Grzegorza Brauna wyemitowany w poniedziałek w TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozew za film o Jaruzelskim

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 13:37
Teresa Torańska i Maria Zmarz-Koczanowicz zapowiadają wystąpienie do sądu w związku z emisją w Telewizji Polskiej dokumentu "Towarzysz generał" i wykorzystaniem w nim - bez ich zgody - ujęcia z ich filmu "Noc z generałem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Generał był postacią negatywną"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 13:52
"Towarzysz generał to pierwszy dokument, który w tak pełnym wymiarze ukazuje postać Wojciecha Jaruzelskiego."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gen. Wojciech Jaruzelski o filmie "Towarzysz generał"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 08:40
Generał Wojciech Jaruzelski nie zgadza się z zarzutami, zawartymi w filmie "Towarzysz generał". Pokazał go w poniedziałek Program Pierwszy Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bój w TVP o "Towarzysza generała"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2010 14:36
Zarząd Telewizji Polskiej będzie tłumaczyć się za film "Towarzysz generał", o ile tak, zdecyduje Rada Nadzorcza telewizji. Z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej TVP w tej sprawie wystąpił jej wiceprzewodniczący Bogusław Piwowar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TVP pod rządami prezesa Farfała złamała prawo

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 07:07
Bezprawnie przedłużyła umowę operatorem satelitarnym SES Astra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dość cenzury". Protest przed siedzibą SLD

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 20:06
Ok. 30 minut trwał w czwartek protest przed siedzibą SLD przy ul. Rozbrat w Warszawie; wzięło w nim udział ok. 30 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rz": co dostanie PiS w zamian za głowę Gargas?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 06:50
W zamian za odwołanie wiceszefowej TVP1 PiS ma przejąć kierownictwo Radia Merkury w Poznaniu lub oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim - twierdzą informatorzy "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń