Hanna Gronkiewicz-Waltz: odmawiam zeznań, ponieważ stroną w sprawie jest mój mąż

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 09:55
- Korzystam z prawa do odmowy zeznań w charakterze świadka przed komisją weryfikacyjną ws. kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, ponieważ stroną w sprawie jest mój mąż - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-WaltzFoto: Paweł Supernak/PAP

W poniedziałek i wtorek komisja weryfikacyjna zbada reprywatyzację kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, do której części w 2003 r. prawo nabył m.in. mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wraz z mężem została ona wezwana przez komisję na świadka.

Czytaj także
Plac Defilad PKiN Palac Kultury Warszawa Sienna 29 1200px pap.jpg
Afera reprywatyzacyjna w serwisie PolskieRadio.pl

Prezydent stolicy oceniła na konferencji prasowej, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest niekonstytucyjna, na co - jak dodała - ma stosowne ekspertyzy.

Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że do tej pory była wzywana jako strona postępowań komisji weryfikacyjnej, tym razem - jej zdaniem - "dość pokrętnie" jest wezwana w roli świadka. - Przepisy nie dopuszczają łączenia ról procesowych świadka i strony. Ponadto świadek jest przesłuchiwany na okoliczności faktyczne, a wezwanie było skierowane na okoliczności prawne, celem ustalenia stanu prawnego. Świadek jest od podania faktów, a nie od ustalenia stanu prawnego - mówiła.

Prezydent Warszawy stwierdziła również, że szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki wielokrotnie podważa jej wiarygodność, a jednocześnie wzywa ją w charakterze świadka.

- Ze względu na brak bezstronności przewodniczącego, ale również i innych członków komisji  skorzystałam z art. 83 par. 1 KPA, w piśmie, które doręczone zostało 1 grudnia 2017 r. i oświadczyłam, że korzystam z prawa do odmowy zeznań w charakterze świadka, ponieważ stroną w sprawie jest mój mąż - poinformowała Gronkiewicz-Waltz.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Paweł Rabiej: dobry czas na dymisję Hanny Gronkiewicz-Waltz już minął

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 09:01
– Najlepszy był rok temu, kiedy sprawa afery reprywatyzacyjnej się zaczęła – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Paweł Rabiej (Nowoczesna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymania w warszawskim ratuszu ws. afery reprywatyzacyjnej. "Przyjmowali wysokie łapówki"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 09:45
Trzech urzędników miasta stołecznego Warszawy zostało zatrzymanych ws. "dzikiej reprywatyzacji" - poinformowała Prokuratura Krajowa. To kolejne zatrzymania w tej sprawie.
rozwiń zwiń