X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znamy laureatów konkursu "Człowiek bez barier" 2017

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 21:14
Janina Ochojska - człowiekiem bez barier 15-lecia. Gala konkursu "Człowiek bez barier" odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Organizuje go Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i nagradza osoby niepełnosprawne, które swoim działaniem przełamują bariery i stereotypy.
Audio
  • "Człowiekiem bez barier 15-lecia" została Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej (IAR)
  • Honorowy patronat nad wydarzeniem, po raz trzeci, objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda, która otworzyła galę (IAR)
Laureatka nagrody XV lecia Janina Ochojska (C) i szef stowarzyszenia Integracja Piotr Pawłowski (L) podczas gali podsumowującej XV edycję konkursu Człowiek bez barier
Laureatka nagrody XV lecia Janina Ochojska (C) i szef stowarzyszenia Integracja Piotr Pawłowski (L) podczas gali podsumowującej XV edycję konkursu "Człowiek bez barier"Foto: PAP/Radek Pietruszka

Honorowy patronat nad wydarzeniem, już po raz trzeci, objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda, która otworzyła galę. "Poznaję tutaj niezwykłych, wspaniałych ludzi, którzy swoją życiową postawą, determinacją i siłą charakteru pokazują, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiąganiu sukcesów życiowych, spełnianiu swoich marzeń i pasji, a co ważniejsze ich postawa jest niezwykle inspirująca dla nas wszystkich" - powiedziała małżonka prezydenta. 

Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, podczas odbierania nagrody mówiła, że dopiero dziś rozumie słowa, które dawniej słyszała od swoich pedagogów, że osoby niepełnosprawne "nie mają mniej, lecz więcej". - Ja mam więcej, to wszystko co przeżyłam, co mogłam zrobić mam przecież dzięki niepełnosprawności. Aż strach pomyśleć co by było gdybym była sprawna i nie zachorowała jako dziecko na polio... Jestem szczęśliwa ze swojego życia i widzę, że niepełnosprawność była dla mnie darem, jest dla mnie darem nadal - powiedziała Janina Ochojska. 

"Człowiekiem bez barier 2017" została Bogumiła Czerniawska, mieszkanka Pisza, która mimo niepełnosprawności ruchowej stworzyła rodzinę zastępczą dla sześciorga dzieci. Podczas odbierania nagrody podkreśliła, że to dla niej wyjątkowa chwila. - Nigdy nie oczekiwałam wyróżnień i wielkich nagród, zawsze robiłam to z serca. A ponieważ mam wspaniałą rodzinę, która mnie zawsze wspiera, mojego męża, moją córkę... nie dziwcie się państwo, że się wzruszyłam - powiedziała Bogumiła Czerniawska. Nagrodę Specjalną podczas gali otrzymała Iwona Cichosz, pierwsza w Polsce dyplomowana Głucha tłumaczka języka migowego, również Miss Świata Głuchych 2016 w Los Angeles.

Nagrodę w kategorii Osobowość Internetowa otrzymał Michał Woroch - podróżnik, aktywista, grafik i fotograf. Nagrodę Publiczności otrzymała Judyta Bork z Gdyni, która stworzyła na Facebooku "Bazarek na rzecz podopiecznych Hospicjów". Podczas gali wręczono też Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" przyznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymał go Janusz Skowron - niewidomy pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza Dama zachęca do udziału w Międzynarodowym Kiermaszu Dobroczynnym

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 13:23
Sprawmy, by jak najwięcej osób odczuło wsparcie - powiedziała małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, zachęcając do udziału w Międzynarodowym Kiermaszu Dobroczynnym. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM).
rozwiń zwiń