X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje b. działacz opozycji Włodzimierz Strzemiński. Miał 66 lat

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 12:18
Zmarł Włodzimierz Strzemiński, działacz opozycji antykomunistycznej, w latach 2007-09 szef Dyrekcji Programowej Polskiego Radia. Miał 66 lat. Informację o jego śmierci potwierdziło Biuro Prasowe Telewizji Polskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/ludiarin/domena publiczna

Włodzimierz Strzemiński urodził się 19 kwietnia1951 w Łodzi. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1977-1984 pracował w Zakładzie Socjologii Nauki na Politechnice Wrocławskiej. 

Od 1971 do1981 roku był współpracownikiem i kolporterem „Biuletynu Dolnośląskiego”. W 1980 roku zakładał struktury "Solidarności" w Instytucie Nauk Społecznych Politechniki Wrocławskiej. W latach 1982-1983 był wraz z Andrzejem Janaszewskim współzałożycielem i wydawcą ukazującego się w Łodzi pisma „Nasza Prawda”. 

Należał do Solidarności Walczącej, podczas wielokrotnych wyjazdów zagranicznych utrzymywał w imieniu organizacji i jej przywódcy Kornela Morawieckiego kontakty z emigracją polską i ukraińską. Był, wraz z Ewą Zając, współzałożycielem przedstawicielstwa Solidarności Walczącej w Szwajcarii. W latach 80-tych pozostawał w stałym kontakcie z przebywającym w RFN byłym oficerem kontrwywiadu Służby Bezpieczeństwa Wiesławem Jurkiewiczem, od którego otrzymywał informacje na temat struktury SB i stosowanych przez nią technik operacyjnych. Wykorzystywano to w działalności kontrwywiadowczej Solidarności Walczącej. Włodzimierz Strzemiński przekazywał do RFN diapozytywy i mikrofilmy wydawnictw organizacji, głównie pisma „Solidarność Walcząca”, w którym zamieszczał też artykuły na temat Rosjan w Afganistanie.

Po 1989 Włodzimierz Strzemiński był dyrektorem kadr, między innymi w latach 1992-1995 w Polskim Radiu, 1995-1997 w Centertelu. W latach 2006-2007 był dyrektorem Personelu Akademii Telewizyjnej, a w latach 2007-2009 dyrektorem Dyrekcji Programowej Polskiego Radia.

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA odeszli 2017
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak