X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbiera się Rada Mediów Narodowych. Kto będzie prezesem PAP?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:04
Rada Mediów Narodowych zajmie się dziś sytuacją w Polskiej Agencji Prasowej po rezygnacji z ubiegania się o funkcję prezesa Agencji Jolanty Hajdasz, a także w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła dotychczasowego prezesa stacji. Tematem posiedzenia Rady będą też wnioski zarządu TVP o mianowania dyrektorów w kilku ośrodkach regionalnych.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof CzabańskiFoto: IAR/Łukasz Kowalski

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podkreśla, że Rada ma czas do końca roku na wybranie nowego prezesa PAP. - Pani Hajdasz ku mojej żałości zrezygnowała z tej propozycji, ja rozumiem jej zobowiązania zawodowe innego rodzaju i mam nadzieję, że kiedyś uda nam się z nią jeszcze współpracować w mediach publicznych, bo to bardzo dobry dziennikarz - wyjaśnia Krzysztof Czabański.

Szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Jolanta Hajdasz została rekomendowana na prezesa przez Radę Nadzorczą PAP po zawieszeniu przez Radę byłego prezesa Artura Dmochowskiego. Artur Dmochowski złożył rezygnację z funkcji prezesa ze względu na rozbieżność zdań z radą nadzorczą firmy. Do czasu wyboru nowego prezesa PAP funkcję członka zarządu sprawuje oddelegowany z rady nadzorczej PAP Tomasz Giziński.

W listopadzie członek RMN Juliusz Braun zgłosił dodatkowo kandydaturę Romana Młodkowskiego, obecnie dyrektora programowego polskiej edycji miesięcznika "Forbes". Krzysztof Czabański podkreśla, że są też inni kandydaci, ale ich nazwiska powinni najpierw poznać członkowie Rady, a dopiero później media. 

RMN zajmie się też dziś sytuacją w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła Tomasza Dudę w obowiązkach prezesa stacji. Być może Rada odniesie się też do wniosku Joanny Lichockiej, by zająć się wątpliwościami wokół szefa telewizyjnej dwójki Marcina Wolskiego oraz szefa biura spraw korporacyjnych Stanisława Bortkiewicza. Chodzi m.in. o zarzuty dotyczące związków Bortkiewicza z SB oraz niejasności wokół zamówienia emitowanego przez TVP2 serialu "Pod wspólnym niebem", którego jednym ze współtwórców jest Marcin Wolski. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Czabański: zwrócę się do prezesa TVP o wyjaśnienia ws. programu "Warto rozmawiać"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 08:08
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiedział, że zwróci się do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego o wyjaśnienia w sprawie sposobu prowadzenia czwartkowego wydania programu "Warto rozmawiać" wyemitowanego w programie pierwszym TVP.
rozwiń zwiń