Zbiera się Rada Mediów Narodowych. Kto będzie prezesem PAP?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:04
Rada Mediów Narodowych zajmie się dziś sytuacją w Polskiej Agencji Prasowej po rezygnacji z ubiegania się o funkcję prezesa Agencji Jolanty Hajdasz, a także w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła dotychczasowego prezesa stacji. Tematem posiedzenia Rady będą też wnioski zarządu TVP o mianowania dyrektorów w kilku ośrodkach regionalnych.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof CzabańskiFoto: IAR/Łukasz Kowalski

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podkreśla, że Rada ma czas do końca roku na wybranie nowego prezesa PAP. - Pani Hajdasz ku mojej żałości zrezygnowała z tej propozycji, ja rozumiem jej zobowiązania zawodowe innego rodzaju i mam nadzieję, że kiedyś uda nam się z nią jeszcze współpracować w mediach publicznych, bo to bardzo dobry dziennikarz - wyjaśnia Krzysztof Czabański.

Szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Jolanta Hajdasz została rekomendowana na prezesa przez Radę Nadzorczą PAP po zawieszeniu przez Radę byłego prezesa Artura Dmochowskiego. Artur Dmochowski złożył rezygnację z funkcji prezesa ze względu na rozbieżność zdań z radą nadzorczą firmy. Do czasu wyboru nowego prezesa PAP funkcję członka zarządu sprawuje oddelegowany z rady nadzorczej PAP Tomasz Giziński.

W listopadzie członek RMN Juliusz Braun zgłosił dodatkowo kandydaturę Romana Młodkowskiego, obecnie dyrektora programowego polskiej edycji miesięcznika "Forbes". Krzysztof Czabański podkreśla, że są też inni kandydaci, ale ich nazwiska powinni najpierw poznać członkowie Rady, a dopiero później media. 

RMN zajmie się też dziś sytuacją w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła Tomasza Dudę w obowiązkach prezesa stacji. Być może Rada odniesie się też do wniosku Joanny Lichockiej, by zająć się wątpliwościami wokół szefa telewizyjnej dwójki Marcina Wolskiego oraz szefa biura spraw korporacyjnych Stanisława Bortkiewicza. Chodzi m.in. o zarzuty dotyczące związków Bortkiewicza z SB oraz niejasności wokół zamówienia emitowanego przez TVP2 serialu "Pod wspólnym niebem", którego jednym ze współtwórców jest Marcin Wolski. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Krzysztof Czabański: zwrócę się do prezesa TVP o wyjaśnienia ws. programu "Warto rozmawiać"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 08:08
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiedział, że zwróci się do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego o wyjaśnienia w sprawie sposobu prowadzenia czwartkowego wydania programu "Warto rozmawiać" wyemitowanego w programie pierwszym TVP.
rozwiń zwiń