Akcja CBA na Dolnym Śląsku. Zatrzymano radnego i biznesmena

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:12
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w akcji specjalnej na gorącym uczynku biznesmena i radnego powiatowego Milicza na Dolnym Śląsku – dowiedziała się w czwartek PAP w źródłach bliskich sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w akcji specjalnej na gorącym uczynku biznesmena i radnego powiatowego Milicza na Dolnym Śląsku – dowiedziała się w czwartek PAP w źródłach bliskich sprawie. Prokuratura postawiła im zarzuty korupcyjne.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że zatrzymani zostali na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA.

Piotr Kaczorek Zatrzymaliśmy radnego powiatu milickiego i byłego dolnośląskiego samorządowca, obecnie biznesmena zajmującego się doradztwem i konsultingiem

- Zatrzymaliśmy radnego powiatu milickiego i byłego dolnośląskiego samorządowca, obecnie biznesmena zajmującego się doradztwem i konsultingiem - powiedział Kaczorek.

Przeszukanie w mieszkaniach zatrzymanych

Dodał, że po zatrzymaniach agenci CBA przeszukali mieszkania radnego i biznesmena, zabezpieczyli też dokumentację dotyczącą przetargów w milickim starostwie.

Obaj mężczyźni trafili do wrocławskiej prokuratury okręgowej. Jej rzeczniczka prasowa Małgorzata Klaus podała, że zatrzymani to biznesmen Jan J., a radny Mirosław D. - Obaj usłyszeli zarzuty powoływania się na wpływy w Starostwie Powiatowym w Miliczu. Obiecali, że załatwią korzystne rozwiązanie przetargu za korzyść majątkową w kwocie 185 tys. zł - podała rzeczniczka.

Według nieoficjalnych informacji PAP do akcji specjalnej i zatrzymania doszło w jednym z najlepszych wrocławskich hoteli. Łapówka wyniosła 20 tys. zł i miała być pierwszą ratą ze 185 tys. zł, za doprowadzenie do sprzedaży po zaniżonej cenie należącej do powiatu zabudowanej nieruchomości. Mieli też uniemożliwić innym zainteresowanym jej nabycie.

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA CBA Dolny Śląsk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także