X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protest rolników przed ministerstwem w związku z afrykańskim pomorem świń

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:32
Przed siedzibą ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi protestuje grupa osób zrzeszona w ramach rolniczego OPZZ. Domagają się od władz skutecznej walki ze skutkami afrykańskiego pomoru świń na wschodzie kraju. Żądają w ty celu między innymi znaczącego wzrostu odstrzału dzików, które roznoszą chorobę oraz rekompensat dla hodowców, którzy borykają się z obostrzeniami handlowymi.
W wyniku walki z pomorem zlikwidowano 3 tysiące małych gospodarstw
W wyniku walki z pomorem zlikwidowano 3 tysiące małych gospodarstwFoto: Pixabay

W ramach walki ze skutkami ASF część hodowców trzody chlewnej znalazła się w trudnej sytuacji - mówią pikietujący siedzibę ministerstwa. - Wybijano nam także zdrowe świnie. We wsi były ogniska choroby, ale nasze gospodarstwa były czyste. Wprowadzono obostrzenia, nakazano dodatkowe wymogi bezpieczeństwa. Nie wiadomo, czy to wszystko się zwróci, a my mamy zobowiązania - tłumaczą rolnicy.

Przewodniczący rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski przekazał do resortu rolnictwa listę postulatów protestujących. Został też zaproszony na rozmowy do gmachu ministerstwa. Jak powiedział, w wyniku walki z pomorem zlikwidowano 3 tysiące małych gospodarstw. - Widzimy wszyscy, że ASF przekroczył ostatnio granicę rzeki Wisły. Przez 2 lata składaliśmy swoje gotowe rozwiązania, ale z nich nie korzystano - tłumaczył Izdebski.

- Przyjmuję Państwa postulaty i będziemy o nich rozmawiać. Dziękuję także za przybycie, choć dziś od razu nie rozwiążemy tych spraw. Dialog z naszej strony był i mam nadzieję, że na przyszłość będziemy mogli też liczyć na rozmowy - powiedział wiceminister Rafał Romanowski.

Do manifestacji odniósł się także w Sejmie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Uważa on, że oprócz problemów hodowców, ma ona także podłoże polityczne i służy zaspokajaniu ambicji.

- Nie każdy jest zadowolony z polityki rządu, ale te podstawowe organizacje jak rolnicze samorządy, dyskutują z nami i budują rozwiązania. Jest też paru liderów, którzy nie mogą pogodzić się z utratą części środowisk. To jest demokracja, szanuję formy ich promocji w granicach prawa - powiedział minister Jurgiel.

Wirus ASF występuje w Polsce z przerwami od 2014 roku. W tym tygodniu Rada Ministrów przyjęła specustawę zakładającą między innymi wzmocnienie odstrzału dzików np. na obszarach chronionych oraz montaż zapory dla dzików wzdłuż wschodniej granicy kraju.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Resort rolnictwa proponuje budowę ogrodzenia na granicy wschodniej w związku ASF

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 18:39
Ministerstwo rolnictwa zaostrzy przepisy dotyczące bioasekuracji w związku z ponownym nasileniem się choroby afrykańskiego pomoru świń - poinformowała w czwartek PAP wiceminister rolnictwa Ewa Lech. Dodała, że planowana jest m.in. budowa ogrodzenia na granicy wschodniej.
rozwiń zwiń