Kolejny poseł odchodzi z Kukiz'15. Jarosław Porwich przeszedł do koła Wolni i Solidarni

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:42
Jarosław Porwich, który do tej pory był posłem Kukiz'15, dołączył w czwartek do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Jak mówił, koło WiS jest "bardziej racjonalne i obowiązują w nim pewne zasady".
Audio
  • Jarosław Porwich powiedział, że jego decyzja ma związek z tym, że jest człowiekiem Solidarności (IAR)
Jarosław Porwich
Jarosław PorwichFoto: PAP/Leszek Szymański

- Podjąłem decyzję o przystąpieniu do koła poselskiego Wolni i Solidarni - oświadczył Porwich w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak mówił, jest dumny, że będzie mógł współpracować z przewodniczącym koła WiS Kornelem Morawieckim. - Jest to człowiek Solidarności Walczącej, który całe życie poświęcił dla Polski. Ja jestem, byłem i będę człowiekiem Solidarności - podkreślił Porwich.

Wyraził nadzieję, że wspólnie z Kornelem Morawieckim, zrobią wiele dobrych rzeczy dla Polski i Polaków.

- Podjąłem taką decyzję, gdyż uważam, że koło WiS jest bardziej racjonalne, obowiązują w nim pewne zasady i jest coś takiego, jak odpowiedzialność - wyjaśnił swoją decyzję Porwich. Jak dodał, "w sposób uporządkowany i usystematyzowany można osiągnąć konkretne cele".

Źródło: TVP Info

mr

Zobacz więcej na temat: Kukiz'15 polityka POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jaka przyszłość czeka klub Kukiz'15? Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 18:46
- Ten klub parlamentarny nie jest szczególnie spójny - mówił w "Pulsie Trójki" Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna"). - Jedyną rzeczą łączącą ludzi z Kukiz'15 są jednomandatowe okręgi wyborcze - zaznaczył Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń