X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zbawiciel Świata" trafi do muzuem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 14:57
Sprzedany za 450 milionów dolarów obraz Leonarda da Vinci będzie można zobaczyć w otwartym niedawno Luwrze w Abu Zabi. "Zbawiciela Świata" prawdopodobnie kupił na aukcji saudyjski książę.
Audio
  • Obraz "Zbawiciel Świata" trafi do Luwru w Abu Zabi. Relacja Anny Dudzińskiej.
Zbawiciel Świata jest najdroższym dziełem sztuki w historii
"Zbawiciel Świata" jest najdroższym dziełem sztuki w historiiFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE

W placówce posługującej się nazwą francuskiego muzeum już teraz można oglądać jeden z obrazów Leonarda da Vinci - "La Belle Ferroni". Wypożyczone dzieło wróci jednak do Paryża w przyszłym roku. Muzeum nie potwierdziło na razie czy "Zbawiciel Świata - Salvator Mundi" będzie prezentowany dokładnie w tym samym miejscu.

Sprzedane w listopadzie w Nowym Jorku płótno jest najdroższym dziełem sztuki w historii. Obraz przedstawiający Chrystusa został kupiony na aukcji w Nowym Jorku prawdopodobnie przez jednego z książąt saudyjskich. Jest to jedyne płótno mistrza renesansu, które pozostaje w prywatnych rękach. Pozostałych 15 obrazów jest w dyspozycji instytucji publicznych.
Muzeum w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma ambicję pokazywania sztuki z różnych kręgów kulturowych. W 12 galeriach tematycznych zgromadzono 600 eksponatów, z których ponad połowa została wypożyczona z Francji. Za samo wykorzystanie nazwy francuskiego Luwru Emiratczycy zapłacili ponad 400 milionów euro.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oto najdroższy obraz świata. Dzieło Leonarda Da Vinci pobiło rekord

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 07:20
Obraz Leonarda da Vinci stał się najdroższym dziełem sztuki w historii. Dzieło "Zbawiciel świata" przedstawiające Chrystusa sprzedano na aukcji w Nowym Jorku za 450 milionów dolarów.  
rozwiń zwiń