Izrael: starcia na Zachodnim Brzegu. Wystrzelono rakiety ze Strefy Gazy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 19:42
Na Zachodnim Brzegu Jordanu doszło do starć palestyńskich demonstrantów i izraelskich sił bezpieczeństwa. Palestyński Czerwony Półksiężyc poinformował, że liczba rannych Palestyńczyków przekroczyła stu. W kilku miastach południowego Izraela zawyły syreny alarmowe. 
Palestyńczycy palą portrety Donalda Trumpa po jego decyzji ws. Jerozolimie
Palestyńczycy palą portrety Donalda Trumpa po jego decyzji ws. JerozolimieFoto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Izraelskie siły zbrojne informują o dwóch rakietach wystrzelonych ze Strefy Gazy. Nie wyrządziły one żadnych szkód.

Siły izraelskie wzmocniły swoją obecność w centralnej Jerozolimie i na Starym Mieście. Ulice patrolują wzmocnione oddziały wojska i policji.

Do powstania przeciwko Izraelowi wezwał Hamas. Jego lider Ismail Hanije zapowiedział na jutro "dzień gniewu" oraz początek nowej intifady. Do powstania wezwał również libański Hezbollah. W wydanym oświadczeniu, wczorajszą decyzję Donalda Trumpa, nazwał "bezprecednsową agresją". Decyzję prezydenta USA potępili również OWP i prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas. 

Wczoraj Stany Zjednoczone formalnie uznały Jerozolimę za stolicę Izraela. Decyzję w tej sprawie w Białym Domu ogłosił prezydent Donald Trump. Polecił również rozpoczęcie procedury przenoszenia amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Światowi liderzy krytykują Trumpa. Dziś zbierze się RB ONZ

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 11:35
Na Bliskim Wschodzie płoną fotografie Donalda Trumpa oraz amerykańskie i izraelskie flagi. Światowi liderzy krytykują decyzję ws. uznania przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela. Dziś w tej sprawie zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ.
rozwiń zwiń