Rada Mediów Narodowych powołała dyrektorów TVP3 Kraków i TVP3 Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 21:10
- Rada Mediów Narodowych powołała Bogdana Wasztyla i Rafała Kotomskiego na dyrektorów oddziałów terenowych TVP w Krakowie i Warszawie - poinformował po zakończeniu posiedzenia Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.
Audio
  • Krzysztof Czabański o powołaniu Bogdana Wasztyla i Rafała Kotomskiego na dyrektorów oddziałów terenowych TVP w Krakowie i Warszawie (IAR)
  • Krzysztof Czabański poinformował, że na posiedzeniu RMN była także poruszana sprawa konkursów w stacjach regionalnych Polskiego Radia (IAR)
  • Rada Mediów Narodowych na początku nowego roku chciałaby także porozmawiać z kierownictwem Telewizji Polskiej, m.in. ws. zmiany struktury organizacyjnej telewizji publicznej (IAR)
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof CzabańskiFoto: Tomasz Gzell/PAP

- Obaj panowie bardzo dobrze się zaprezentowali ze swoimi planami programowymi - ocenił Krzysztof Czabański. Zaznaczył, że zarówno Bogdan Wasztyl, jak i Rafał Kotomski pełnili obowiązki dyrektorów ośrodków TVP w Krakowie i Warszawie  od kilku miesięcy, więc podczas rozmowy z członkami Rady Mediów Narodowych "mogli opowiedzieć o tym, co zrobili".

Szef RMN poinformował, że podczas posiedzenia omówiono też sytuację w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła prezesa. - Wysłuchaliśmy tego, co ma do powiedzenia rada nadzorcza, wysłuchaliśmy opinii zawieszonego prezesa, a teraz chcemy jeszcze zasięgnąć opinii KRRiT i rady programowej Radia Wrocław - powiedział Czabański. - Za tydzień będziemy podejmowali decyzję - dodał.

Konkursy w rozgłośniach regionalnych PR

Krzysztof Czabański poinformował, że na posiedzeniu Rady była także poruszana sprawa konkursów w stacjach regionalnych Polskiego Radia. - Przeważył pogląd, że nie będziemy urządzać tych konkursów, przynajmniej nie teraz, bo staje radiowe w wyniku podjętej przez Sejm uchwały o rekompensacie dostaną wreszcie w miarę przyzwoite pieniądze i w związku z tym dajmy tym zarządom, które są, wykazać się na polu programowym i może za rok, półtora wrócimy do tematu - wyjaśnił przewodniczący.

Sprawa Marcina Wolskiego

Dodał, że na początku nowego roku RMN chciałaby także porozmawiać z kierownictwem Telewizji Polskiej m.in. w sprawie zmiany struktury organizacyjnej telewizji publicznej. Jak wyjaśnił, kierownictwo TVP zostanie także zapytane - zgodnie z wnioskiem Joanny Lichockiej - o wątpliwości wokół szefa telewizyjnej Dwójki Marcina Wolskiego oraz szefa biura spraw korporacyjnych Stanisława Bortkiewicza. Chodzi m.in. o zarzuty dotyczące związków Bortkiewicza z SB oraz niejasności wokół zamówienia emitowanego przez TVP2 serialu "Pod wspólnym niebem", którego jednym ze współtwórców jest Marcin Wolski. 

Zgodnie z przepisami Rada Mediów Narodowych powołuje i odwołuje zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia oraz PAP.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Posiedzenie Rady Mediów Narodowych m.in. na temat sytuacji finansowej TVP

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 21:11
- Rada Mediów Narodowych chce pod koniec listopada zorganizować w Warszawie spotkanie rad programowych mediów publicznych - powiedział szef Rady Krzysztof Cabański po jej czwartkowym posiedzeniu. Uczestniczył w nim także prezes TVP Jacek Kurski, który przedstawił informacje na temat finansów spółki.
rozwiń zwiń