X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ustawy ws. SN i KRS spełniają warunki brzegowe prezydenta"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 09:35
- Ustawy o SN i KRS spełniają "warunki brzegowe" prezydenta Andrzeja Dudy; nie ma w nich tych zapisów, z powodu których zostały zawetowane lipcowe propozycje - powiedział w poniedziałek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
Krzysztof Łapiński
Krzysztof ŁapińskiFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W piątek wieczorem Senat przyjął bez poprawek nową ustawę o Sądzie Najwyższym oraz nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa - autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Ustawy czekają na decyzję prezydenta.

Łapiński pytany na antenie TOK FM, czy w związku z protestami, prezydent zawetuje przepisy dot. KRS i SN, oświadczył, że "mamy zupełnie inną sytuację", ponieważ to są "inne ustawy" niż te uchwalone w lipcu. 

Zdaniem Łapińskiego "część protestujących, część która dzisiaj domaga się tych wet, już od początku mówiła, że nie popiera tych ustaw".

Ustawy "spełniają warunki brzegowe"

Rzecznik prezydenta podkreślił, że projekty o KRS i SN, które były procedowane w parlamencie, zostały przygotowane przez prezydenta; uchwalone ustawy spełniają jego "warunki brzegowe". Jak dodał, w ustawach nie ma tych zapisów, z powodu których Andrzej Duda zawetował lipcowe propozycje. - Nie ma na przykład tych uprawnień Prokuratora Generalnego, które były w tamtych ustawach mocne, które się prezydentowi nie podobały - wskazał Łapiński.

Dopytywany, czy Andrzej Duda podpisze ustawy o KRS i SN, jego rzecznik zaznaczył: "Prezydent podejmie decyzję; jak ją podejmie, to ogłosi". 

Łapiński był też pytany o to, czy prezydent podpisze zmiany w Kodeksie wyborczym oraz ustawach samorządowych, w proponowanym przez Sejm kształcie. - Poczekajmy jeszcze na Senat, bo nawet już na etapie prac sejmowych było sporo zmian - obóz Prawa i Sprawiedliwości wycofał się z niektórych zapisów - skomentował rzecznik prezydenta. 

Będzie podpis prezydenta?

Dopytywany, czy Duda "wysyłał sygnały", że nie podpisze tak sformułowanych przepisów, odparł: "Poprzestańmy na tym - nie mówmy kto, co wysyłał, jakie sugestie, tylko jaki jest stan faktyczny. Dzisiaj pewnych zapisów - które budziły emocje społeczne, (...) dla wielu osób były niezrozumiałe - nie ma". 

Łapiński zapytany o zniesioną możliwości głosowania korespondencyjnego, stwierdził, że warto by było to "przemyśleć" na etapie prac senackich. "Jesteśmy za tym, żeby w Polsce jak najwięcej osób brało udział w wyborach. Często narzekamy na niską frekwencję, to tym bardziej powinniśmy ułatwiać udział w wyborach osobom, które nie ze swojej winy, czy woli nie mogą brać (udziału)" - podkreślił rzecznik prezydenta. 

W poniedziałek trzy senackie komisje na wspólnym posiedzeniu rozpoczną prace nad uchwalonymi przez Sejm zmianami w Kodeksie wyborczym oraz ustawach samorządowych. Nowela wprowadza m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, JOW-y w gminach do 20 tys. oraz zmienia sposób wyboru członków PKW. 

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senat rozpocznie prace nad nowelą Kodeksu wyborczego

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 07:01
Trzy senackie komisje na wspólnym posiedzeniu rozpoczną dzisiaj prace nad uchwalonymi przez Sejm zmianami w Kodeksie wyborczym oraz ustawach samorządowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: nie wykluczam, że dziś dojdzie do zmian w KPRM

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 08:17
- Jeszcze dziś możliwe są pewne zmiany w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego - potwierdził w radiowej Jedynce Krzysztof Szczerski. Jak powiedział szef gabinetu prezydenta, chodzi o najbliższe otoczenie premiera Mateusza Morawieckiego
rozwiń zwiń