X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieci i osoby starsze powinny zostać w domach. Alarm smogowy w Krakowie i Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 12:35
Ostrzeżenia przed smogiem w części miast centralnej i południowej Polski. Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, bardzo zły i zły stan powietrza od rana notuje się między innymi w części stacji pomiarowych Krakowa i Warszawy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mateusz Skoneczny

W Warszawie stężenie najdrobniejszych pyłów 2,5 mikrometra na stacji pomiarowej Marszałkowska wynosiło po godzinie 7.00 ponad 116,1 mikrograma na metr sześcienny przy średniorocznej normie 25 µg/m3 i a pyłów PM10 - 125,2 mikromgrama na metr sześcienny przy normie 40 mikrogramów. W Krakowie na stacji pomiarowej na ul. Bujaka, stężenie PM10 wyniosło 159,7 mikrogramów, a PM2,5 - 131,3 mikrograma. na metr sześcienny 

Według norm Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, gdy jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Wszyscy inni powinni ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku.

Źródło: TVP Info

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kraków walczy ze smogiem. Bezpłatne maseczki dla mieszkańców [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 09:25
Chcemy pomóc mieszkańcom zabezpieczyć się przed smogiem oferując im bezpłatne maseczki - powiedział dyrektor biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa Maciej Grzyb. - Chcemy, aby to lekarz zadecydował, kto taką maseczkę otrzyma - podkreślił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciąża a smog. Jak chronić zdrowie dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 11:40
Zanieczyszczone powietrze wpływa nie tylko na zdrowie, ale też na inteligencję dzieci i całe późniejsze życie. Aby to zmienić, potrzebna jest zmiana nawyków - mówili eksperci na konferencji "Zanieczyszczenie powietrza a zdrowie dzieci".
rozwiń zwiń