Handel środkami odurzającymi, pobicia, rozboje i fałszerstwa. CBŚP rozbiło gang pseudokibiców

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 10:01
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 7 osób ze zorganizowanej grupy przestępczej, w tym podejrzanego o kierowanie nią. Wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z klubów sportowych. 
Audio
  • CBŚP zatrzymało 7 osób z grupy przestępczej - Iwona Jurkiewicz - rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cbsp.policja.pl

Zatrzymani są podejrzani między innymi o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz o handel środkami odurzającymi i fałszowanie dokumentów. Iwona Jurkiewicz - rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała, że grupa działała co najmniej od października 2014 do grudnia 2017 roku na terenie województw: małopolskiego, śląskiego, łódzkiego.

Rzeczniczka podkreśliła, że zatrzymani są podejrzani o rozboje, pobicia, oszustwa, przemyt i handel środkami odurzającymi oraz o uprowadzenie. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy mogli uprowadzić dla okupu biznesmena. Zażądali za jego uwolnienie 700 tysięcy złotych.

Podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat więzienia a podejrzanemu o kierowanie nią - do 10 lat. Inne przestępstwa będą rozpatrywane w zależności od udziału w nich poszczególnych osób.

Kolejna przestępcza grupa pseudokibiców

Gang wywodzący się ze środowiska stadionowych chuliganów to kolejna rozbita w ostatnim czasie grupa przestępcza, której członkowie rekrutowali się spośród pseudokibiców śląskich drużyn piłkarskich. Niespełna miesiąc temu CBŚP poinformowało o rozbiciu narkotykowego gangu z Zabrza. Jego szef Łukasz Cz. usłyszał 18 zarzutów, dotyczących m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, handlu narkotykami, wymuszeń rozbójniczych i pobić.

Grupa działała co najmniej od lutego 2015 r. do listopada 2017 r., głównie w Zabrzu. Tworzyli ją pseudokibice z bojówki Górnika Zabrze - tzw. Torcidy. Zatrzymanym 10 osobom przedstawiono w sumie blisko 70 zarzutów, dotyczących hurtowego obrotu narkotykami oraz licznych przestępstw, m.in. przeciwko życiu i zdrowiu.

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

CBŚP rozwiązało sprawę zabójstwa sprzed lat. Ciało Polaka w walizce znaleziono w kanale. Morderca ukrywał się za granicą

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 11:57
Po 9 latach od zabójstwa policjanci z CBŚP rozwiązali sprawę śmierci 38-letniego Polaka. Mieszkaniec Gdyni zginął od ciosów w klatkę piersiową, a jego ciało znaleziono w walizcje w kanale Lutkemeerweg w Amsterdamie.  Podejrzany o zabójstwo Roman G. ukrywał się w Ekwadorze. Własnie został przetransportowany do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźny przestępca z Włoch zatrzymany przez CBŚP. Wpadł, gdy próbował przelać pieniądze do Kamerunu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 08:55
Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali w Zamościu (Lubelskie) obywatela Włoch, 46-letniego Gianniego C., poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa finansowe.
rozwiń zwiń