X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Smog w wielu polskich miastach. Normy przekroczone dwukrotnie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 16:21
Najwyższe stężenie szkodliwych pyłów PM10 w ciągu ostatniej doby zanotowano w Katowicach, Gliwicach, Kielcach i Krakowie. Tak wynika z danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ). Statystyki z ostatnich 24 godzin wskazują, że w tych miastach normy jakości powietrza zostały przekroczone ponad dwukrotnie.
Audio
  • Magdalena Gala przedstawia dane z Katowic, Gliwic, Kielc i Krakowa (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne. Nz smog w Warszawie
Zdjęcie ilustracyjne. N/z smog w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Najnowsze dane to uśrednione wyniki pomiarów jakości powietrza od godziny 10 w niedzielę do godziny 9 w poniedziałek - mówi Magdalena Gala z GIOŚ.

Najwyższe w kraju dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 odnotowano na stacji pomiarowej przy ul. Koszuta w Katowicach - wyniosło 133 mikrogramy na metr sześcienny. W Krakowie przy ulicy Telimeny było to 127 µg/m3, w Gliwicach przy ulicy Mewy - 111 µg/m3, a w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej - 107 µg/m3.

Norma dobowa dla pyłów PM10 wynosi 50 mikrogramów na metr sześcienny. - W Warszawie w ciągu ostatniej doby stan powietrza był umiarkowany - mówi Magdalena Gala. Uśrednione dobowe pomiary w stolicy wyniosły: Al. Niepodległości - 84 µg/m3, ul. Kondratowicza - 94 µg/m3, ul. Marszałkowska - 79 µg/m, ul. Wokalna - 71 µg/m3.

Magdalena Gala z GIOŚ podkreśla, że podawane od rana przez media ostrzeżenia przed smogiem wynikały z pomiarów w konkretnej godzinie, a te w danej chwili mogą być bardzo wysokie. Jak przekonuje, stan jakości powietrza najlepiej oddają właśnie uśrednione, dobowe wyniki.

W Krakowie obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza. Władze miasta wydały komunikat, w którym apelują do mieszkańców o pozostawienie samochodów na parkingach i korzystanie z komunikacji miejskiej.

Przed smogiem ostrzega też warszawski ratusz, który zaleca mieszkańcom, by nie spędzali dużo czasu na dworze i zrezygnowali z uprawiania sportu na zewnątrz.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzieci i osoby starsze powinny zostać w domach. Alarm smogowy w Krakowie i Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 12:35
Ostrzeżenia przed smogiem w części miast centralnej i południowej Polski. Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, bardzo zły i zły stan powietrza od rana notuje się między innymi w części stacji pomiarowych Krakowa i Warszawy.
rozwiń zwiń