X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polityk skazany za związki z mafią

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2010 20:37
Na siedem lat wiezienia sąd drugiej instancji w Palermo skazał byłego przewodniczącego regionu Sycylii Salvatore Cuffaro za "sprzyjanie Cosa Nostra".
Audio

Nieczęsto wymiar sprawiedliwości potwierdza to, czego Włosi domyślają się od dawna - że mafia ma powiązania z polityką.

Cuffaro nie spodziewał się takiego wyroku. Liczył, że w drugiej instancji zostanie oczyszczony z zarzutu uprzedzenia dwóch bossów Cosa Nostra o prowadzonym przeciwko nim dochodzeniu i poinformowania ich, że w mieszkaniu jednego z mafiozów zainstalowano podsłuch. Dwa lata temu Cuffaro skazany został za to na pięć lat więzienia. Zupełnie się tym jednak nie przejął, a nawet wydał z tej okazji przyjęcie. Sąd bowiem nie uznał jego czynu za sprzyjanie mafii, lecz jedynie za przejaw nagannej nieostrożności. Jednak sąd drugiej instancji ocenił sprawę inaczej i podwyższył wyrok do lat siedmiu.

Były przewodniczący regionu Sycylii jest obecnie senatorem opozycyjnej partii chadeckiej UDC i oświadczył, że nie zrezygnuje z mandatu. Jego obrońcy już zapowiedzieli skierowanie sprawy do Sądu Najwyższego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybór do parlamentu świętował z mafijnym bossem

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 11:16
Zdjęcie oskarżonego o związki z kalabryjską mafią senatora koalicji rządowej Nicoli di Girolamo z jej bossem Franco Pugliese opublikował w czwartek dziennik "La Repubblica".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"La Repubblica": mafia we włoskim parlamencie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2010 10:45
Dziennik ujawnił fragmenty rozmów senatora z jednym z bossów, które pokazują, że był on - jak podkreśla się w artykule - marionetką w rękach najgroźniejszej i najpotężniejszej włoskiej mafii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aresztowano mafiosów kontrolujących transport warzyw

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 11:49
Neapolitańska kamorra i sycylijska Cosa Nostra kontrolowały rynek przewozów owoców i warzyw na południu Włoch. W czasie operacji przeciwko temu mafijnemu kartelowi aresztowano już ponad 60 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy: aresztowano ponad 50 mafiosów

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2010 12:37
Ponad 50 mafiosów aresztowano w poniedziałek we Włoszech w dwóch wielkich operacjach, wymierzonych w gangi cosa nostry i kamorry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klan cosa nostra rozbity w USA i we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2010 16:44
Antymafijna operacja, która za Oceanem miała kryptonim "Paesan blues", była możliwa dzięki trwającemu dwa lata śledztwu, które prowadziły strona włoska i amerykańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włosi czczą pamięć ofiar mafii

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2010 18:19
We Włoszech po raz piętnasty obchodzono Dzień Pamięci o Ofiarach Mafii. Główne uroczystości z udziałem ponad stu tysięcy osób odbyły się w tym roku w Mediolanie.
rozwiń zwiń