Sondaż Kantar MillwardBrown: maleje przewaga PiS, dobry wynik SLD

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 08:36
38 procent - tyle wynosi poparcie dla partii rządzącej według sondażu Kantar MillwardBrown zleconego przez "Fakty" TVN. Na drugim miejscu znalazła się PO, a na trzecim - ex aequo - Nowoczesna i SLD.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: arinas74/freeimages.com/cc

W porównaniu do badania przeprowadzonego w połowie miesiąca PiS straciło aż 12 punktów procentowych. Przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego nad drugą PO (20 proc. poparcia) nadal jest jednak duża.

Identyczny wynik - 8 proc. - w najnowszym sondażu osiągnęły natomiast Nowoczesna i SLD. Takie popracie w wyborach sprawiłoby, że Sojusz znów miałby w Sejmie swoich reprezentantów.

Próg wyborczy z trudem przekroczyłby natomiast ruch Kukiz'15 (6 proc.). Pozostałym partiom ta sztuka by się nie udała (PSL - 4 proc., Razem - 4 proc., Wolność - 3 proc., Ruch Narodowy - 1 proc.). Co dwudziesty ankietowany nie określił swoich preferencji.

Sondaż został zrealizowany 21-22 grudnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1000 osób.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Sondaż: PiS wciąż dominuje, tym razem poparcie sięgnęło zenitu

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 15:25
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, aż 50 proc. wyborców zagłosowałaby na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu Kantar Public dla "Faktu". To oznacza wzrost o 5 pkt. procentowych w porównaniu z ostatnim badaniem.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS wciąż z dwukrotną przewagą nad PO. Remis Kukiz'15 z Nowoczesną [Sondaż]

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 17:39
W grudniu na PiS zagłosowałoby 40 proc. badanych deklarujących chęć wzięcia udziału w wyborach. Na PO swój głos oddałoby 17 proc. a na Nowoczesną i Kukiz'15 po 7 proc. badanych. PSL mogłoby liczyć na poparcie 5 proc. badanych - wynika z sondażu Kantar Public.
rozwiń zwiń