X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śledztwo przeciw Tymoszenko. "To represje polityczne"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 17:43
Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko otrzymała wezwanie do prokuratury, gdzie ma jej zostać wręczona decyzja o wszczęciu przeciwko niej śledztwa
Audio

"Informacji, czego dotyczy to śledztwo, prokuratura nie przekazała. Pani Tymoszenko ma się stawić w prokuraturze w środę o godz. 10 (godz. 9 czasu polskiego)" -  poinformowała we wtorek PAP Natalia Łysowa z biura prasowego Bloku Julii Tymoszenko (BJuT).

Według biura prasowego BJuT Tymoszenko otrzyma w prokuraturze zakaz opuszczania kraju.

"Przeciwko Julii Tymoszenko zaczęły się represje polityczne. Wezwanie do prokuratury ma na celu dyskredytację jej osoby, oraz ograniczenie podróży po Ukrainie i świecie. Na takie działania władza idzie świadomie, by osłabić działalność zjednoczonej opozycji" - oświadczyła następnie rzeczniczka Tymoszenko, Maryna Soroka.

Wcześniej obecne ukraińskie władze poinformowały, że rozpoczęły audyt działalności finansowej Tymoszenko. Ona sama oceniła to, jako przejaw zwalczania opozycji. Pod koniec kwietnia ukraińska prokuratura podała, że wszczęła śledztwo przeciwko członkom rządu Tymoszenko, którzy mieli nielegalnie zmienić przeznaczenie środków budżetowych uzyskanych ze sprzedaży kwot na emisję dwutlenku węgla. Chodzi o 2,3 mld hrywien, czyli ok. 870 mln złotych.

Obecny premier Mykoła Azarow zagroził wówczas Tymoszenko odpowiedzialnością karną za "masowe rozkradanie pieniędzy płatników podatków z ubiegłorocznego budżetu oraz ich niecelowe wykorzystanie, m.in. na (prezydencką) kampanię wyborczą byłej premier".

W kampanii przed wyborami prezydenckimi z początku bieżącego roku Tymoszenko była główną konkurentką zwycięzcy wyborów, prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Obecnie była premier próbuje organizować na Ukrainie protesty przeciwko polityce ustępstw Janukowycza na rzecz Rosji, domaga się jego ustąpienia i przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych.

We wtorek przed parlamentem w Kijowie odbyła się demonstracja opozycji niezadowolonej przede wszystkim ze zgody prezydenta na pozostawienie na Ukrainie na co najmniej 25 lat rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Wołodymyr Siwkowycz, wicepremier ds. struktur siłowych w rządzie Azarowa, ocenił, że akcje opozycji to "zasłona dymna", która ma uchronić Tymoszenko i jej otoczenie przed odpowiedzialnością za malwersacje finansowe.

"Śledztwo w tej sprawie nie potrwa długo. Myślę, że do jesieni przywódcy opozycji nie będą już myśleli o mandatach, lecz o tym, gdzie się ukryć i dokąd uciec" - powiedział Siwkowycz.

rr, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na drodze donikąd

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2008 09:00
Ukraina nie jest państwem demokratycznym. Wątpliwe, czy jest państwem czy polityczną szarą strefą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Juszczenko o gazie nad głową Tymoszenko

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2009 10:50
Wiktor Juszczenko sugeruje, aby obniżyć cenę gazu dla Ukrainy oraz podwyższyć opłatę za tranzyt przez ten kraj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent masowo odwołuje ambasadorów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 15:54
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz odwołał w środę wielu ambasadorów swego państwa, m.in. w USA, Francji i Polsce, a także przedstawicieli Kijowa przy NATO i Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier rozmawiał z Putinem o czarnych skrzynkach

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 19:21
"W ciągu kilku dni będą znane informacje na temat terminu przekazania zapisów" - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Epoka polowania na czarownice minęła"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 19:33
W trakcie wizyty Miedwiediewa na Ukrainie doszło do podpisania wspólnych oświadczeń: w sprawie bezpieczeństwa w regionie Morza Czarnego, w sprawie udoskonalenia europejskiego systemu bezpieczeństwa oraz w sprawie uregulowania problemu Naddniestrza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Władze w Kijowie kierują się własnymi interesami"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 16:58
Dmitrij Miedwiediew zapewnił, że Rosja nie zrezygnuje z budowy gazociągów omijających Ukrainę. Władze w Kijowie miały nadzieję, że ewentualne ustępstwa wobec Moskwy w sferze gazowej powstrzymają Gazprom od tego kroku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielowektorowość jest najlepsza dla Ukrainy"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 15:23
Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony zapewnia, że współpraca Kijowa z NATO nie jest przeszkodą dla dobrych stosunków z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Załoga wiedziała, że zeszła do wysokości 20 metrów"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 20:11
Załoga Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem, wiedziała, że schodzi na wysokość 20 metrów - powiedział polski przedstawiciel przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym Edmund Klich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontakty z NATO tak, członkostwo - nie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2010 11:00
Według ukraińskiego MSZ, coraz więcej Ukraińców otrzymuje wizy do państw strefy Schengen. Ministerstwo nie ukrywa, że ostatecznym celem jest całkowite zniesienie wiz do Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Sprzedał Krym - co dalej?" We Lwowie nie chcą Janukowycza

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2010 12:31
Około 4 tysięcy lwowian protestuje przeciwko wizycie Wiktora Janukowycza w tym mieście. Po raz pierwszy od objęcia stanowiska w lutym, prezydent odwiedził Lwów.
rozwiń zwiń