X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rusza cykl koncertów Sinfonia Varsovia Kameralnie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 12:31
Orkiestra Sinfonia Varsovia rozpoczyna dziś nowy cykl koncertowy Sinfonia Varsovia Kameralnie. Do końca roku zaplanowano siedem wydarzeń w praskiej siedzibie orkiestry.
Audio
  • Dyrektor orkiestry Janusz Marynowski o nowym cyklu koncertów (IAR)
Sinfonia Varsovia
Sinfonia VarsoviaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Organizatorzy zaprezentują bardzo szerokie spojrzenie na polską muzykę kameralną skomponowaną po 1918 roku. „W czasie tego cyklu prezentujemy tylko i wyłącznie kompozytorów polskich, by przy okazji tego wielkiego jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę pokazać jak wspaniałych kompozytorów mieliśmy i mamy nadal w Polsce”- mówi dyrektor orkiestry Janusz Marynowski.

Podczas koncertów będzie można wysłuchać dzieł, między innymi, Krzysztofa Pendereckiego, Andrzeja Panufnika, Wojciecha Kilara, Józefa Kofflera, Mieczysława Weinberga, Szymona Laksa czy Pawła Mykietyna. Wspólnym mianownikiem jest skład kameralny, na jakie zostały napisane utwory. Wstęp na wszystkie koncerty Sinfonia Varsovia Kameralnie jest bezpłatny. - To jest nasze trochę działanie prospołeczne, by przybliżać muzykę polską i muzykę klasyczną - podkreśla Janusz Marynowski. Wieczorem podczas pierwszego z siedmiu planowanych koncertów wystąpi Kwintet Smyczkowy Sinfonia Varsovia złożony z koncertmistrzów i liderów orkiestry. Zabrzmi muzyka Krzysztofa Pendereckiego oraz dwóch kompozytorów młodego pokolenia Jana Stokłosy i Andrzeja Kwiecińskiego.

Wśród wykonawców cyklu znajdą się utwory na różne zespoły, od duetu skrzypiec i fortepianu, przez trio stroikowe i kwartet smyczkowy, po kwintet dęty. Kolejny koncert odbędzie się 7 lutego. Szczegółowe daty i programy wszystkich koncertów dostępne są na stronie www.sinfoniavarsovia.org

pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak