Polska Agencja Prasowa ma nowego prezesa

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 15:05
Wojciech Surmacz - dotychczasowy zastępca dyrektora radiowej Trójki został prezesem Polskiej Agencji Prasowej. Wiceprezesem będzie Tomasz Przybek obecny prezes Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita". Tak zdecydowała Rada Mediów Narodowych.
Tablica przed siedzibą PAP w Warszawie
Tablica przed siedzibą PAP w WarszawieFoto: Archiwum PAP/Martin Sterba

Jej przewodniczący Krzysztof Czabański pytany, co zdecydowało o wyborze Surmacza na prezesa Agencji, odparł, że PAP potrzebowała zdecydowanego prezesa o dość dużym doświadczeniu dziennikarskim i wizji dziennikarstwa misyjnego, publicznego. "Pan Surmacz zaprezentował nam bardzo ciekawą wizję i jego doświadczenie z pracy w mediach publicznych było niewątpliwie dużą rekomendacją do powołania go na tę funkcję" - wyjaśnił Krzysztof Czabański. 

Wojciech Surmacz wcześniej kierował naczelną redakcją gospodarczą Polskiego Radia. W przeszłości był redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” i wGospodarce.pl, dziennikarzem „Forbesa”, „Newsweek Polska” i „Pulsu Biznesu”. 

Wiceprezes PAP Tomasz Przybek to dotychczasowy prezes Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”, wcześniej był prezesem Fratrii, spółki wydającej tygodnik „Sieci Prawdy”.

Z funkcji członka zarządu PAP została odwołana Hanna Myjak wybrana do niego 12 października, natomiast oddelegowany z rady nadzorczej do zarządu Tomasz Giziński zrezygnował z tej funkcji. Krzysztof Czabański tłumaczył, że misja Hanny Myjak dotycząca uporządkowania spraw finansowych PAP zakończyła się. "Teraz będzie kierunek bardziej nakierowany na rozwój biznesu, a sprawy finansowe zostały już uporządkowane" - podkreślił przewodniczący Rady Mediów Narodowych. 

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także