X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premier i wiceprezydent USA rozmawiali przez telefon. Co ustalili?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 19:24
Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał telefonicznie z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Mike’iem Pence’em. Rozmowa dotyczyła bieżącej współpracy dwustronnej, bezpieczeństwa energetycznego, w tym Nord Stream 2, współpracy wojskowej i przemysłów obronnych oraz współpracy gospodarczej. 
Mateusz Morawiecki w trakcie rozmowy telefonicznej z Mikeiem Penceem
Mateusz Morawiecki w trakcie rozmowy telefonicznej z Mike'iem Pence'emFoto: twitter.com/PremierRP

"Wielkie dzięki za owocną rozmowę telefoniczną. Rozmawialiśmy o sojuszu USA - Polska, wspólnych projektach biznesowych, zakupach broni, bezpieczeństwie energetycznym i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Panie Wiceprezydencie, do zobaczenia wkrótce w Polsce!" - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki Wielkie dzięki za owocną rozmowę telefoniczną. Rozmawialiśmy o sojuszu USA - Polska, wspólnych projektach biznesowych, zakupach broni, bezpieczeństwie energetycznym i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Kancelaria Premiera informuje w komunikacie, że wiceprezydent USA złożył gratulacje Mateuszowi Morawieckiemu w związku z objęciem przez niego urzędu premiera w imieniu prezydenta Donalda Trumpa i własnym. Przekazał również gratulacje z okazji z 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 


Podczas rozmowy premier Mateusz Morawiecki wskazał na silne więzi łączące oba kraje. Wyraził nadzieję na utrzymanie dynamicznych kontaktów na najwyższym politycznym poziomie. Jak podkreślił premier Morawiecki, dla Polski kluczowe jest bezpieczeństwo, zarówno na poziomie obronnym, jak również bezpieczeństwo energetyczne. Szef polskiego rządu zaznaczył także, że amerykańska obecność militarna w regionie jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa Europy i pokazuje transatlantycką jedność. 

Kancelaria Premiera informuje, że Polska z zadowoleniem przyjmuje amerykańskie wsparcie między innymi w kwestii dostaw gazu do Polski, w tym poparcia dla projektu Baltic Pipe. 

Wiceprezydent USA i premier Mateusz Morawiecki umówili się na rozmowy w Waszyngtonie. W najbliższym czasie zostaną ustalone szczegóły tego spotkania. Jednocześnie wiceprezydent Mike Pence przyjął zaproszenie do odwiedzenia Polski. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak