X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patryk Jaki: komisja weryfikacyjna pracuje nad raportem strat Warszawy na reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 08:27
- Komisja weryfikacyjna pracuje nad raportem, który pokaże, ile Warszawa straciła na reprywatyzacji - powiedział wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki. Jak dodał, kwoty przedstawione w dokumencie będą "bardzo duże".
Wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki
Wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk JakiFoto: Radek Pietruszka/PAP

W piątek w Polsat News Patryk Jaki poinformował, że komisja weryfikacyjna pracuje nad raportem, który - jak mówił - pokaże, ile Warszawa straciła na reprywatyzacji. - Mam nadzieję, że wkrótce będziemy gotowi, żeby go pokazać - powiedział szef komisji.


Czytaj więcej
warszawa1.jpg
Afera reprywatyzacyjna w Warszawie

Dopytywany, czy kwoty przedstawione w raporcie będą rzędu kilku miliardów złotych, Patryk Jaki stwierdził, że "znacznie więcej". - To będą bardzo duże liczby, my w tej chwili liczymy każdą z nieruchomości - dodał.

"Nie wykluczam, że prezydent Warszawy będzie doprowadzona siłą"

Polityk był też pytany o to, czy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz - która odmawia stawienia się przed komisją weryfikacyjną - może zostać doprowadzona przed komisję siłą.

- Nie wiem jeszcze tego w tej chwili. Na pewno ponowimy nasze wezwania przed komisję. Jeżeli pani prezydent będzie regularnie lekceważyła to, co robi komisja, to nie wykluczam takiego rozwiązania. Uważam, że prawo powinno być dla wszystkich równe - powiedział Jaki.

Wyższe grzywny za niestawiennictwo

W Sejmie trwają prace nad projektem zmian w ustawie o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich wydanych z naruszeniem prawa, który przewiduje m.in. zwiększenie kar grzywny do 10 tys. zł za pierwsze niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną i do 30 tys. zł za kolejne, a także możliwość zatrzymania i doprowadzenia na rozprawy świadków decyzją prokuratora okręgowego.

Dotychczas prezydent Warszawy nie stawiła się ani razu przed komisją weryfikacyjną, która wzywała ją, jako stronę swych postępowań. Komisja dotychczas nałożyła na Gronkiewicz-Waltz łącznie 40 tys. zł grzywien za nieusprawiedliwione niestawiennictwa.

Prezydent stolicy odmawia stawiennictwa przed komisją jako strona postępowań, argumentując, że komisja jest niekonstytucyjna. Komisja oddala wnioski Gronkiewicz-Waltz o uchylanie tych grzywien, od czego odwołuje się ona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Uchylając pierwsze grzywny WSA uznał, że prezydent stolicy jako organ uprawniony do reprezentacji m.st. Warszawy mogła zostać wezwana do stawienia się na rozprawę osobiście, ale nie wynika z tego podstawa do nałożenia grzywny.

Komisja weryfikacyjna od początku czerwca 2017 r. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji podsumowała rok pracy. "To był efektywny czas"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 08:37
To był pracowity i efektywny czas - mówią o mijającym roku członkowie komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji warszawskiej. Gremium działa od maja. Jego członkowie w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową podsumowali swoją dotychczasową pracę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o komisji weryfikacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 23:38
Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Przewiduje ona m.in.: możliwość zatrzymania i doprowadzenia na rozprawy przed komisję świadków decyzją prokuratora okręgowego oraz zwiększenie kar grzywny za niestawiennictwo przed komisją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gigantyczne odszkodowania w czasie prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 13:18
- Za czasów prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz w stołecznym Ratuszu wypłacono 1,230 mld zł za niezwrócone w naturze nieruchomości - poinformował członek komisji weryfikacyjnej Paweł Lisiecki (PiS). Dodał, że za czasów PiS było to tylko 22 mln zł.
rozwiń zwiń