X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

USA: znaleziono ciało kolejnej ofiary lawin błotnych w Kalifornii

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 08:12
Do 19 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po zejściu w nocy z poniedziałku na wtorek lawin błotnych w południowej Kalifornii - poinformowały lokalne władze. Pięć osób w wieku od 2 do 62 lat nadal jest poszukiwanych przez ekipy ratunkowe.
Zniszczony przez lawinę błotną dom w miejscowości Montecito w Kalifornii
Zniszczony przez lawinę błotną dom w miejscowości Montecito w KaliforniiFoto: MIKE NELSON/PAP/EPA

W sobotę znaleziono jedną żywą osobę, 25-letnią kobietę, ale szanse na odnalezienie dalszych żywych ofiar pod zwałami ziemi i pogruchotanych domów maleją.

- Chociaż z każdą godziną szanse na odnalezienie kogoś żywego są coraz mniejsze, zawsze pozostaje nadzieja - powiedział szeryf hrabstwa Santa Barbara Bill Brown.

W akcji poszukiwawczo-ratunkowej uczestniczy ponad 2100 ratowników, w tym ze Straży Przybrzeżnej USA, Marynarki Wojennej i Amerykańskiego Czerwonego Krzyża. W sobotę dołączyło do nich dalszych 900 osób.

Wcześniejsze pożary spotęgowały katastrofę

Lawiny nawiedziły górzysty obszar o powierzchni ok. 78 km kwadratowych. Domy ma tam wiele znanych osobistości (m.in. Oprah Winfrey). Został on wcześniej pozbawiony roślinności przez pożary. Ułatwiło to zejście lawin, bowiem to głównie roślinność zatrzymuje i wchłania wodę.

Masy błota, miejscami nawet o grubości 1,5 metra, schodzące ze zboczy dolin wyrywały domy z fundamentów i porywały ze sobą. Odcięte zostały drogi dojazdowe do wielu miejscowości, w tym autostrada nr 101, która ma być otwarta dopiero w poniedziałek.

Do ratowania ludzi z zagrożonych terenów wykorzystano helikoptery. Zarządzono ewakuację ok. 7 tysięcy mieszkańców, w tym wszystkich mieszkańców Montecito, osady położonej na wschód od Santa Barbara.

Te wyjątkowo, do niedawna, malownicze tereny od wschodu graniczą z Parkiem Narodowym Los Padres a od zachodu z Pacyfikiem. Ich dodatkową atrakcyjność stanowił fakt, iż położone są w pobliżu aglomeracji Los Angeles.

Cudem uratowane dziecko

We wtorek jeden z ratowników uratował 2-letnią dziewczynkę, którą wyciągnął z błota i gruzów zawalonego domu. - Nie wiem, jak to dziecko przeżyło – powiedział miejscowemu dziennikowi "Santa Barbara Independent".

Opowiadał, że jego własny dom w miejscowości Montecito zawalił się pod naporem zwałów ziemi "po godzinie intensywnego deszczu".

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gigantyczny pożar w Kalifornii zagraża miastu Santa Barbara

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 10:46
Już ponad 900 budynków w południowej Kalifornii padło pastwą pożarów ocenianych jako jedne z największych w historii tego stanu. Zagrożonych jest ponad 18 tys. dalszych budynków. Z ogniem walczy 9 tys. strażaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lawiny błotne zalewają Kalifornię. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 08:04
Co najmniej 13 osób zginęło w Montecito w pobliżu Los Angeles w Kalifornii w wyniku zejścia lawin błotnych - poinformowały we wtorek wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze, dodając, że prawdopodobnie liczba ofiar jeszcze wzrośnie.
rozwiń zwiń