Prognoza pogody na niedzielę: zimno, coraz zimniej. W nocy nawet 14 stopni na minusie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 09:43
IMGW informuje, że Polska jest pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad zachodnią Rosją, w mroźnej i suchej masie powietrza kontynentalnego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Peryn22/Shutterstock

W niedzielę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami duże. Temperatura maksymalna od -5, -4 st. C na północnym wschodzie, około -3 st. C w centrum, do -1, 0 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich od -5 do -1 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie Polski początkowo miejscami duże. Temperatura minimalna od -14, -11 st. C na północnym wschodzie, około -8 st. C w centrum, do -6, -5 st. C na zachodzie; w Kotlinach Sudeckich około -8 st. C, w dolinach karpackich od -14 do -10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Zacznie silniej wiać

W poniedziałek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od -5, -4 st. C na północnym wschodzie do -2 st. C w centrum i do około 1 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich od -3 do 1 st. C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później umiarkowany i dość silny, porywisty. Po południu na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, a na Przedgórzu Sudeckim do 55 km/h. Wiatr południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna -8 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

Ciśnienie w południe wyniesie w stolicy 1022 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Śnieg na pustyni, lodowisko w Bostonie, rekord gorąca w Australii. Co oznaczają anomalie pogodowe?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 15:40
W niedzielę mieszkańcy Ain Sefra, malutkiego miasta w środku pustyni, obudzili się z niecodziennym widokiem. Na najgorętszej pustyni świata, Saharze, leżał… śnieg. To nie jedyna anomalia pogodowa na świecie w ostatnim czasie. 
rozwiń zwiń