Portugalia: pożar w centrum rozrywki, co najmniej 8 osób nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 10:07
Co najmniej 8 osób zginęło, a 50 zostało rannych w pożarze centrum rozrywki w miejscowości Vila Nova da Rainha na północy Portugalii w nocy z soboty na niedzielę - poinformowały lokalne władze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Według świadków, pożar wywołał panikę wśród ok. 60 osób zebranych w dwupoziomowym budynku na amatorskim turnieju karcianym. Gdy wyczuto dym, wszyscy zgromadzeni rzucili się w popłochu do wyjść.

Przyczyną pożaru był prawdopodobnie wybuch systemu ogrzewania - donosi AP.

Według przedstawicieli portugalskich służb bezpieczeństwa, w pożarze rannych zostało co najmniej 50 osób. Niektórzy z nich mają poważne obrażenia. W akcji ratowniczej uczestniczyło kilkadziesiąt wozów strażackich oraz dwa helikoptery, które zabrały rannych do szpitala. Ogień ugaszono w ciągu godziny. Pożar wybuchł w miejscowości Vila Nova da Rainha, w pobliżu miasta Tondela, ok. 260 km na północ od Lizbony.

pg

Zobacz więcej na temat: Portugalia pożar ŚWIAT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Portugalia: podtopienia, połamane drzewa i jedna ofiara śmiertelna. Wszystko przez huragan Ana

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 08:18
Ponad 1100 interwencji podjęły od niedzielnego wieczora służby obrony cywilnej Portugalii w związku z nadejściem huraganu Ana. Silny wiatr z deszczem doprowadził do kilkuset przypadków podtopień i upadków drzew, a także do ofiar w ludziach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania, Portugalia: tysiąc interwencji w związku ze sztormem Bruno

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 17:41
Ponad tysiąc razy służby obrony cywilnej Hiszpanii i Portugalii interweniowały w środę w związku z szalejącym nad Półwyspem Iberyjskim sztormem Bruno. W efekcie silnego wiatru zginęła jedna osoba.
rozwiń zwiń