Pełna mobilizacja na kolei: więcej pociągów

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2010 16:23
42 dodatkowe pociągi InterCity połączą główne polskie miasta z Krakowem i Warszawą. Dodatkowe, dłuższe składy będą kursować w sobotę i w niedzielę.

Jeżeli będzie trzeba, nawet w ostatniej chwili uruchomione zostaną dodatkowe składy. InterCity jest też w stanie przejąć obsługę ruchu lotniczego i specjalnymi pociągami przewieźć zagraniczne delegacje rządowe do Warszawy i Krakowa.

Pełna mobilizacja panuje też na krakowskim Dworcu Głównym. Od wczoraj wszystkie kasy biletowe do późnych godzin wieczornych w niedzielę będą otwarte.

Pomogą z informacją

Uruchamiane są dodatkowe punkty informacyjne, gdzie pracownicy ubrani w odblaskowe kamizelki będą informować o godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów, o numerach peronów, z których będą odjeżdżały pociągi, a w godzinach przedpołudniowych będą również informować pasażerów w którym kierunku się udać, aby dojść do miejsca uroczystości.

Także Przewozy Regionalne przygotowują dodatkowe, dłuższe pociągi i modyfikują rozkłady tak, aby pasażerowie mogli dotrzeć do Krakowa przed uroczystościami i wrócić do swoich miejscowości po ich zakończeniu.

Małopolska komenda policji uruchomiła specjalną, czynną całą dobę infolinię. Pod numerem telefonu 12 61 58 111 dyżurujący oficerowie odpowiadają na setki pytań o zmiany i utrudnienia w organizacji ruchu w Krakowie. Policjanci biegle władają angielskim i rosyjskim, dlatego po informacje mogą dzwonić także obcokrajowcy.

Bezpieczeństwa podczas niedzielnych uroczystości będzie pilnować kilka tysięcy policjantów z całej Polski. Pomogą im funkcjonariusze Straży Granicznej.

ak,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

Europosłowie przesiadają się do pociągu i samochodów

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2010 10:39
Polscy europosłowie, którzy nie mogli w czwartek wydostać się z Brukseli, próbują wszelkimi sposobami dotrzeć do Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Służby gotowe. Tysiące funkcjonariuszy na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2010 12:16
Kilkanaście tysięcy policjantów z całego kraju będzie zabezpieczać sobotnie i niedzielne uroczystości pogrzebowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ostatnie godziny, by oddać hołd Parze Prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2010 09:03
Przed Pałacem Prezydenckim wydłuża się kolejka osób, pragnących złożyć Hołd Prezydentowi i Pierwszej Damie, którzy zginęli w katastrofie lotniczej. Koniec kolejki sięga wejścia na teren Uniwersytetu Warszawskiego. Czas oczekiwania wydłużył się mniej więcej do godziny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Okęcia do 18 nie odleci żaden samolot

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2010 10:59
Co najmniej do godziny 18:00 z warszawskiego lotniska nie odleci żaden samolot. Wstrzymano też przyloty. Przypomnijmy: samoloty w Polsce startują i lądują tylko w Krakowie i w Rzeszowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żegnamy kolejne ofiary katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 12:30
W sobotę pożegnamy kolejne ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, do której doszło 10 kwietnia.
rozwiń zwiń