X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstała koalicja polskich organizacji i firm na rzecz zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 07:30
Koalicja organizacji pozarządowych oraz firm, na czele z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, postawiła sobie jako cel oddolne doprowadzenie do zniesienia wiz dla Polaków. To, czego przez lata, mimo obietnic, nie udało się dokonać amerykańskim prezydentom, polski przewoźnik osiągnąć chce we współpracy m. in. z fundacją Polska Innowacyjna. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/esfera

"Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych jest w zasięgu Polaków!" - przekonują organizatorzy akcji. Włączenie naszego kraju do Visa Waiver Program związane jest z odsetkiem odmów przyznania wizy nieimigracyjnej (B1/B2). Obecnie w Polsce jest to 5,9%. By podróżować do Stanów Zjednoczonych bez konieczności odwiedzenia ambasady, wskaźnik ten musiałby być mniejszy lub równy 3%. 

"Wejście do programu Visa Waiver to szansa dla Polaków." - twierdzi prezes fundacji Polska Innowacyjna, Sławomir Olejnik. Nasz rozmówca przekonuje, że zniesienie wiz będzie miało realny wpływ nie tylko na osoby, które chcą udać się do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych. Włączenie Polski do programu ułatwi również współpracę biznesową i w pewnym sensie otworzy amerykański rynek chociażby na polskie start-up'y.

By osiągnąć zamierzony cel, inicjatorzy akcji planują ruszyć z szeregiem akcji społecznych, promujących ubieganie się o wizę turystyczną lub biznesową. Mają oni również objaśniać Polakom zasady jej otrzymywania, ponieważ wiele odrzuconych wniosków bierze się z nieprawidłowego wypełnienia dokumentów przez petenta. 

Szansa dla Polski

W akcję włączyła się także Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska", która dostrzega we wspólnej kampanii wizowej szansę na promocję polskich produktów w Stanach Zjednoczonych. - Jestem przekonany, że wejście Polski do Visa Waiver zachęci wielu polskich producentów, do rozpoczęcia rozmów i budowania relacji z amerykańskimi partnerami. Nie mam żadnych wątpliwości, że polskie firmy będą sobie znakomicie radzić w Stanach Zjednoczonych. Teraz czas na Polskę  – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji.

Amerykańskim Visa Waiver Program objętych jest 38 państw, w tym 23 z Unii Europejskiej. Są wśród nich kraje z naszego regionu, m.in. Czechy, Słowacja, Litwa czy Węgry. 


Krzysztof Plona, PolskieRadio.pl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak