Legalny narkotyk, mefedron, zabił dwóch chłopców

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 11:50
Brytyjska policja potwierdziła, że dwóch nastolatków zmarło w wyniku zażycia mefedronu – narkotyku zwanego także MC, 4MMC, miau-miau albo "odżywką dla roślin".
Audio

Ofiary to 18-letni Louis Wainwright i 19-letni Nicholas Smith,  policja w związku z ich śmiercią aresztowała trzy osoby. Chłopcy zasłabli w domu po nocy spędzonej poza domem, podczas której spożywali m.in. alkohol. Policja ustaliła, że do ich śmierci przyczynił się mefedron.

W związku z tą tragedią Związek Dyrektorów Szkół w Wielkiej Brytanii wystąpił z postulatem, żeby rząd zakazał rozpowszechniania tej substancji. Według nich używki należy zakazać natychmiast.
Mefedron to biały lub żółty proszek, które może być wciągany przez nos, wystepuje  też w postaci kapsułek i tabletek. Sprzedaje się go czasem jako "odżywki dla roślin".

Mefedron – jak pisze BBC – stał się bardzo popularny ostatnio w brytyjskich klubach, działa podobnie jak ecstasy i amfetamina. Wywołuje takie objawy uboczne jak palpitacje, pieczenie w gardle, krwawienie z nosa, bezsenność, psychozy.

Substancja jest łatwo dostępna na Wyspach przez Internet, legalnie, nawet za 4 funty.  Wytwarzana jest w większości w Chinach. Strony internetowe, któe sprzedają mefedron reklamują go jako "środek do roślin", załączają nawet opinie "ogrodników", w stylu "kwiatki tańczyły mi przed oczami".

Substancja jest w Wielkiej Brytanii całkowicie legalna. Nie ma jej także na liście kontrolowanych substancji odurzających w Polsce. Mefedron zakazany jest w Niemczech, Finlandii, Norwegii.

ag, BBC News

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozbito gang narkotykowy działający w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 13:08
Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w Warszawie ponad 40 członków gangu narkotykowego. Zajmował się on produkcją, przemytem i handlem narkotykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja przejęła 500 działek marihuany i 4 tysiące tabletek ekstazy

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 10:22
W Zawierciu na Śląsku policja zarekwirowała narkotyki o wartości około stu tysięcy złotych. Ich posiadacz, 30-letni mężczyzna, został aresztowany na trzy miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narkotykowe zatrzymania. "To największa akcja"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 09:46
40 członków grupy zajmującej się produkcją i sprzedażą narkotyków na dużą skalę zatrzymali policjanci z CBŚ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukrywali narkotyki w książeczkach do nabożeństwa

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 14:45
Pochodzący z Ameryki Południowej dozorca w klasztorze zakonnic w centrum Mediolanu urządził tam ośrodek przemytu i handlu narkotykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legalny narkotyk przyczyną śmierci 46-latka

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 13:39
Śmiertelna ofiara narkotyku – mefedronu. Testy toksykologiczne potwierdziły jednoznacznie w czwartek, że 46-letni mężczyzna z Hove zmarł z powodu zażycia tej substancji.
rozwiń zwiń