X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kara śmierci za obrót obcą walutą w Korei

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2010 11:38
Władze Korei Północnej zakazały obracania obcą walutą po tym, jak w grudniu 2009 roku dokonały dewaluacji wona. Władze zagroziły zastosowaniem kary śmierci wobec osób nieprzestrzegających zakazu.
Audio

Poinformowała o tym w poniedziałek agencja Kyodo, powołując się na japońskiego dziennikarza specjalizującego się w tematyce północnokoreańskiej.

Jiro Ishimaru, założyciel i wydawca Rimjin-gang, magazynu zawierającego fotografie i relacje Północnych Koreańczyków, opublikował zdjęcie rozporządzenia rządu w Phenianie z 28 grudnia o zakazie obracania wszelką obcą walutą. Według tego źródła, zakaz obowiązuje od 1 stycznia 2010 roku. W dokumencie wzywa się też do "niezwłocznego informowania władz" o przypadkach nielegalnego używania obcej waluty.

Wyrok śmierci za reformę wona

Na początku grudnia 2009 roku północnokoreańskie władze zdecydowały się na reformę walutową; w jej ramach 100 starych wonów wymienianych jest na jeden nowy, ale na razie tylko do kwoty 100 tys. starych wonów na gospodarstwo domowe oraz dodatkowo po 50 tys. na jednego członka rodziny. Pozostałe pieniądze są deponowane w państwowych bankach.

W zeszłym tygodniu Korea Północna poinformowała, że wykonano wyrok śmierci na autorze reformy walutowej. Pak Nam Gi, szef wydziału finansowego i planowania rządzącej Partii Pracy Korei, został rozstrzelany w Phenianie za złe przygotowanie zmian.

Zdaniem ekspertów celem tej najbardziej drastycznej od 50 lat wymiany północnokoreańskich pieniędzy jest zdławienie gwałtownej inflacji oraz ograniczenie dochodów rozwijającego się handlu ulicznego.

ag, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korea Północna wygrała Turniej Czterech Narodów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2010 09:07
Piłkarze Korei Północnej przegrali ostatni mecz z Iranem 0:1, ale zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu dzięki dwóm wcześniejszym wygranym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Północna będzie strzelać w spornej strefie?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2009 16:41
Władze w Phenianie ostrzegły, iż akweny do których prawa roszczą sobie obydwa państwa koreańskie będą od teraz „strefą ognia". Korea Północna oskarża Seul o dokonywanie w spornej strefie prowokacji militarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymiana ognia między Koreami. Północ grozi

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2010 09:53
Artyleria Korei Północnej kolejny raz ostrzelała w środę sporny odcinek granicy z Koreą Południową na Morzu Żółtym - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Kilka godzin wcześniej doszło do wymiany ognia pomiędzy obu państwami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komunistyczna Korea chce rozmów z Południem

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2010 11:12
Korea Północna zapowiedziała, że chce rozpocząć rozmowy, które mają doprowadzić do zakończenia wojny z południowym sąsiadem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Północna gotowa do rozmów i do wojny z USA

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2010 10:09
Korea Północna gotowa jest zarówno do wznowienia rozmów z amerykańską administracją jak i do wojny z USA - ogłosił Phenian. Wczoraj rozpoczęły się 11-dniowe wspólne manewry sił zbrojnych Korei Południowej i USA. Korea Północna w odpowiedzi na ćwiczenia wojskowe przy swojej granicy straszy obydwa państwa poważnymi konsekwencjami.
rozwiń zwiń