X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spłonął hybrydowy wóz TPN. Co dalej z tatrzańskimi końmi?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 16:00
Wspomagany silnikiem elektrycznym wóz miał odciążyć konie, które na odcinku Palenica Białczyńska - Włosienica podwożą turystów do Morskiego Oka. W garażu Tatrzańskiego Parku Narodowego od pół roku stał jedyny prototypowy egzemplarz, który był przez kilka miesięcy testowany. Zastosowane w wozie rozwiązania okazały się jednak wadliwe. Pojazd podczas ładowania baterii zapalił się i znaczna jego cześć uległa zniszczeniu.

O wozie, przed pożarem, opowiadał nam dyrektor TPN Szymon Ziobrowski. - Silnik wspomaga konia dzięki czemu może on pracować. To kompromisowe rozwiązanie - mówił w rozmowie z dziennikarzem portalu polskieradio.pl. Niestety nadzieje dyrektora TPN okazały się płonne, kilka dni po naszej rozmowie znaczną cześć pojazdu strawił ogień.

- Prawdopodobnie powodem rozprzestrzenienia się ognia było zwarcie instalacji elektrycznej - tłumaczył Edward Wlazło. Komendant Straży Parku przyznał jednocześnie, że na ostateczne ekspertyzy w tej sprawie trzeba poczekać. Wlazło zaznaczył też, że nie wie, jaka będzie teraz przyszłość projektu.

Zajęliśmy się tym tematem szerzej. Wkrótce na stronie polskieradio.pl opublikujemy reportaż o koniach spod Morskiego Oka.

Przygotował Paweł Kurek


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaatakował ich rak, teraz oni założą raki i zaatakują "K2"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 11:47
Himalaiści Adam Bielecki, Jacek Czech i Marcin Kaczkan tym razem wystąpią w roli "Szerpów”, którzy poprowadzą zimową ekspedycję osób mających za sobą doświadczenie z chorobą onkologiczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatry: Ograniczenia dla turystów

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 13:06
Od 1 marca – a nie jak dotychczas od 1 kwietnia – do 30 listopada, zgodnie z rozporządzaniem dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, nie będzie można chodzić po Tatrach nocą. Wydłużenie ograniczenia ma lepiej chronić kończące zimowy sen zwierzęta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak to nie wyrok. Zdobyli swoje "K2" balansując na granicy życia i śmierci

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 22:00
Przeżycia w górach są szalenie podobne do tego, co przeżywają pacjenci podczas choroby onkologicznej. Podopieczni Fundacji "Pokonaj raka" połączyli więc siły z himalaistami i zdobyli "K2". - Obcowanie ze śmiercią zmienia spojrzenie na świat - mówi himalaista Adam Bielecki, który poprowadził "onkotwardzieli" na szczyt Kasprowego Wierchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarmark w Skaryszewie. Ostatnia szansa na ratunek koni przed rzeźnią

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 21:04
W poniedziałek w Skaryszewie pod Radomiem rozpoczynają się "Wstępy" - największe targi końskie w Polsce, których tradycja sięga XVII wieku. Organizacje pozarządowe alarmują jednak, że za piękną fasadą tradycji kryje się mroczny obraz. Zwierzęta są traktowane w skandaliczny sposób, a wiele z nich ze Skaryszewa wyrusza wprost do włoskich rzeźni. 
rozwiń zwiń