Lekarz zabił ośmioro dzieci. Zaatakował w szkole

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2010 08:14
Mężczyzna zadźgał nożem ośmioro dzieci, a pięcioro ranił we wtorek w szkole podstawowej w mieście Nanping w południowo-wschodnich Chinach - poinformowały lokalne władze. Ranne dzieci przebywają w szpitalu.

Zabójca w wieku 41-42 lat został aresztowany natychmiast po ataku - podała agencja Xinhua. Jak pisze Reuters, mężczyzna to były lekarz, któremu zdiagnozowano wcześniej problemy psychiczne.

Według przedstawiciela lokalnych władz, zabójca zrezygnował z pracy w miejscowej klinice. Nie wiadomo, kiedy do tego doszło.

Szkoła, znajdująca się w prowincji Fujian, została zamknięta, a dzieci odesłano do domów.

sż,PAP

Zobacz więcej na temat: Chiny dzieci
Czytaj także

Ranił nożem kilka osób. Jedną zabił

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2010 20:11
Policjanci zatrzymali w sobotę meżczyznę, który w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) poranił nożem trzy osoby. Jedną śmiertelnie - poinformowała Mirosława Rudzińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uzbrojony w nóż mężczyzna ranił 28 dzieci

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 07:29
Uzbrojony w nóż mężczyzna ranił 28 dzieci i trzech dorosłych w jednym z przedszkoli na wschodzie Chin. To już trzeci tego typu atak od początku kwietnia w tym kraju..
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zranił dzieci, wykonano na nim wyrok śmierci

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2010 12:31
W Chinach stracono mężczyznę, który w ubiegłym miesiącu zaatakował dzieci z przedszkola w mieście Taixing we wschodniej części kraju. 47-letni napastnik ranił nożem 29 dzieci oraz trzy osoby dorosłe.
rozwiń zwiń