X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam BIelan: nie możemy wycofać się z nowelizacji ustawy o IPN

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 08:04
Wicemarszałek Senatu Adam Bielan powiedział, że Polsce zależy na tym, by historia drugiej wojny światowej nie była fałszowana. Jego zdaniem, w tym sensie interesy naszego kraju i środowisk żydowskich są zbieżne. 
Audio
  • Wicemarszałek Senatu A.Bielan o nowelizacji ustawy IPN i stosunkach polsko-żydowskich. Rozmawiał Marek Wałkuski
Adam Bielan podczas rozmowy z korespondentem Polskiego Radio w USA, Markiem Wałkuskim
Adam Bielan podczas rozmowy z korespondentem Polskiego Radio w USA, Markiem Wałkuskim Foto: PR/Marek Wałkuski

W rozmowie z Polskim Radiem Adam Bielan nawiązał do przyjętej niedawno przez parlament nowelizacji ustawy o IPN, która wzbudziła kontrowersje między innymi w Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Jak powiedział, w interesie Polski jest, by nie podawano fałszywych informacji o tym, że Polska jest współodpowiedzialna za Holokaust, i taki sam interes powinny mieć środowiska żydowskie. Wicemarszałek Senatu wyraził nadzieję, że gdy opadną emocje i gdy angielskie tłumaczenie ustawy trafi na odpowiednie biurka, to te relacje się poprawią. 

Adam Bielan zgodził się z opiniami mówiącymi, że niezależnie od oceny nowelizacji ustawy o IPN, Polska nie może się z niej teraz wycofać. Podkreślił, że można dyskutować o tym, czy nowelizacja ustawy o IPN była zasadna czy nie, natomiast Polska jest suwerennym krajem i nie może decydować o swoim procesie legislacyjnym pod presją zewnętrzną. - Nam Polakom to się bardzo źle kojarzy. Tłumaczę politykom amerykańskim i izraelskim, że popełnili bardzo duży błąd, szczególnie mówię tutaj o Izraelu, poprzez publiczne napominanie Polski, bo to w naszym kraju działa dokładnie odwrotnie - powiedział Polskiemu Radiu Adam Bielan. Przyznał, że Senat przyjął nowelizację ustawy o IPN tak szybko głównie ze względu na publiczne wypowiedzi polityków izraelskich. 

Marszałek Senatu podkreślił, że Polska niejednokrotnie okazywała Izraelowi polityczne wsparcie, między innymi na forum ONZ, dlatego liczy na to, że - jak powiedział - "nasi przyjaciele z Izraela, także w takich być może nerwowych dla nich sytuacjach, zachowają rozsądek, bo niedobrze byłoby, gdyby w wyniku nerwowych reakcji polityków izraelskich, Izrael stracił bardzo solidnego sojusznika w tej części Europy".
Adam Bielan uczestniczył w Miami w Balu Polonaise, wydanym przez konsul honorową Blankę Rosenstiel. Tematem przewodnim balu było stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak