X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Sellin w sprawie "polskich obozów śmierci": osiągamy główny cel, który założyliśmy w ustawie - żeby walczyć z fałszywym kodem pamięci

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 09:05
– W ustawie o IPN walczymy wyłącznie o prawdę historyczną – przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł PiS.
Audio
  • Jarosław Sellin: w ustawie o IPN walczymy wyłącznie o prawdę historyczną (Salon polityczny Trójki)

Jarosław Sellin powiedział, że sprawa ustawy o IPN wywołała dyskusję o Holokauście i o tym, że nie można używać takich stwierdzeń, jak "polskie obozy śmierci". Zwracał uwagę, że stanowisko takie zajął zarówno Departament Stanu USA, jaki i politycy izraelscy, którzy na początku sporu radykalnie krytykowali ustawę, a także najważniejsi politycy niemieccy, którzy przyznają, że Niemcy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za zagładę Żydów.

Zobacz internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia - GermanDeathCamps.info >>>

– Do wyjaśnienia mamy sprawę wynikającą z niezrozumienia czy nieporozumienia: czy będzie można mówić całą prawdę o różnych wydarzeniach związanych z Holokaustem, również o niegodziwych zachowaniach, które się zdarzały także wśród Polaków – tłumaczył gość radiowej Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Jarosław Sellin podkreślał również, że jego zespół jest w każdej chwili gotowy, "żeby pojechać do Izraela albo zaprosić naszych partnerów do Polski". - Cała dyplomacja jest w to zaangażowana; pojawiły się ruchy społeczne, oddolne, żeby światu tłumaczyć, o co w tym wszystkim chodzi – dodał.

Gość "Salonu politycznego Trójki" mówił też o sporze o ustawę IPN, o antysemityzmie i o willi Gabriela Narutowicza.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł PiS)
Data emisji: 13.02.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izraelskie media: komisja Knesetu może wezwać do odwołania ambasador Azari

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 11:10
Członkowie komisji spraw zagranicznych Knesetu przygotowują inicjatywę, w ramach której chcą zażądać odwołania na konsultacje ambasador Izraela w Warszawie Anny Azari w proteście przeciwko nowelizacji ustawy o IPN - poinformowały izraelskie media.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Polski w Szwajcarii: Polacy pomagali przy wykupie Żydów z rąk nazistów. Alianci byli temu przeciwni

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 13:20
- Jak wielką wagę miała polska pomoc przy przesyłaniu depesz, zrozumiałem dopiero dzięki przedstawicielowi miejscowej wspólnoty żydowskiej, bardzo religijnemu i bardzo mądremu człowiekowi. Powiedział mi, że nasza Rezydencja to „święte miejsce”, bo uratowano w niej „tak wielu ludzi”. Człowiek, który ma problem z chodzeniem, koniecznie chciał wejść po schodach na najwyższe piętro, tylko po to, żeby zobaczyć mały pokój serwerowni, który w czasie wojny mieścił naszą radiostację. Na koniec powiedział mi: „Pan mi mówi, że Ładoś uratował setki, a już widzę, że uratował tysiące” – mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl ambasador Polski w Szwajcarii dr Jakub Kumoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joachim Brudziński: w kwestii prawdy historycznej nie ustąpimy ani o milimetr

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 12:50
- Nie mamy zamiaru nawet o milimetr ustępować w kwestii prawdy historycznej. Polityka wstydu odchodzi - oświadczył szef MSWiA Joachim Brudziński. Dodał, że na pierwszym miejscu powinno być dbanie "o interesy państwa polskiego i polskich obywateli".
rozwiń zwiń