X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reporterzy bez Granic: "lista wrogów wolności prasy"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2010 15:39
Organizacja Reporterzy bez Granic opublikowała coroczną listę wrogów wolności prasy. Znalazło się na niej 40 nazwisk i nazw - polityków, przedstawicieli rządów, przywódców religijnych, a także grup rebelianckich i przestępczych.
Audio

Wśród wymienionych osób jest premier Rosji Władimir Putin. Jak piszą twórcy zestawienia, polityk przejął kontrolę nad środkami masowej komunikacji i przy ich pomocy manipuluje opinią publiczną. Zarzucają mu też stworzenie klimatu "rozdętej narodowej dumy i zachęcanie do prześladowania dysydentów".

Wrogami wolności pracy są także zdaniem Reporterów bez Granic prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow, przywódcy Białorusi Aleksander Łukaszenka, Chin Hu Jintao, Korei Północnej Kim Dzong Il, Iranu Mahmud Ahmadineżad oraz irański przywódca religijny Ali Chamenei. Na liście są też całe organizacje przestępcze - w tym europejskie: hiszpańska ETA i włoska mafia, a także kolumbijski FARC i meksykańskie kartele narkotykowe.

Te osoby i organizacje nie znoszą prasy, traktują ją jak wroga i nieraz bezpośrednio atakują dziennikarzy - piszą Reporterzy bez Granic. Jak podkreślają, są to potężne, niebezpieczne i nie cofające sie przed przemocą grupy, które działają ponad prawem.

rk,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spór o korpus dyplomatyczny UE trwa. PE zażąda gwarancji?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2010 20:51
Dwie komisje Parlamentu Europejskiego zażądały gwarancji prawnych, by w nowym unijnym korpusie dyplomatycznym były reprezentowane sprawiedliwie wszystkie kraje. Według polskich deputowanych, jest wielce prawdopodobne, że stanowisko komisji spraw zagranicznych i konstytucyjnej poprze już wkrótce cały Parlament.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaufany prokurator Putina

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 09:21
Śledztwo w sprawie katastrofy na lotnisku w Smoleńsku prowadzi rosyjska prokuratura pod nadzorem prokuratora generalnego Rosji, Jurija Czajki. Polski rząd, z Donaldem Tuskiem na czele, wielokrotnie wyrażał zaufanie do pracy rosyjskich prokuratorów i wyników ich śledztwa. Nie wszyscy w Polsce podzielają tę opinię – pisze w „Rzeczpospolitej”, prawnik Stefan Hambura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostre słowa pod adresem Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 06:00
Przewodniczący Komisji Helsińskiej Kongresu Stanów Zjednoczonych senator Ben Cardin skrytykował Polskę za zwlekanie z restytucją mienia żydowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE nie zważa na łamanie praw człowieka w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2010 21:22
Zbytnią ostrożność wobec Rosji, jeśli chodzi o krytykowanie naruszania praw człowieka, zarzuciła Unii Europejskiej organizacja Amnesty International w piątek, na trzy dni przed rozpoczęciem szczytu UE-Rosja w Rostowie nad Donem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSZ Rosji: rozmieszczenie rakiet budzi niepokój

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2010 12:33
Rosyjski MSZ uważa, że rozmieszczenie na stałe rakiet Patriot w Polsce "będzie naruszeniem umowy zasadniczej między Rosją i NATO z 1997 roku". Tak powiedział wiceminister spraw zagranicznych Rosji, cytowany przez radio Gołos Rosji.
rozwiń zwiń