X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa informacja ws. godziny katastrofy Tupolewa

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2010 18:47
Pojawiają się nowe informacje dotyczące godziny katastrofy prezydenckiego samolotu Tu154M, do której doszło 10 kwietnia pod Smoleńskiem.
Audio

Jak powiedział Polskiemu Radiu gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufiew, samolot spadł na ziemię o godzinie 8.38 czasu obowiązującego w Polsce czyli o godzinie 10.38 czasu moskiewskiego.

"Usłyszałem taki nienaturalny dźwięk silników i nagle zapadła cisza. Popatrzyłem na zegarek - była 10.38" - powiedział Antufiew:

Pierwszą godziną, jaka była podawana zaraz po wypadku, była 8.56. Jednak w toku śledztwa okazało się, że o tej godzinie rozległy się syreny alarmowe na lotnisku "Siewiernyj" w Smoleńsku. Sam samolot miał zaś spaść 10 minut wcześniej, czyli o 8.46.

O wcześniejszej godzinie katastrofy niz 8.46 może świadczyć informacja podana przez miejscową elektrownię. Zakład odnotował, że dokładnie o godzinie 8.39 została zerwana linia energetyczna biegnąca w sąsiedztwie miejsca katastrofy.

W chwili tragedii gubernator Siergiej Antufiew znajdował się wraz z delegacją czekającą na przylot prezydenta Lecha Kaczyńskiego na płycie lotniska "Siewiernyj" w Smoleńsku. To również on jako pierwszy przekazał mediom informację o śmierci osób znajdujących się na pokładzie prezydenckiego Tupolewa.

mch, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), W.Pac, T.Jędruchów


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piąty głos w kokpicie? "To były rozmowy pilotów"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2010 12:11
Polska strona nie może spekulować na temat materiałów z czarnych skrzynek z prezydenckiego tupolewa, gdyż zapisów tych jeszcze nie posiada - podkreślił rzecznik Prokuratury Generalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To skandaliczne niedopatrzenie"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 09:18
Miesiąc po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem dziennikarze „Faktu” znaleźli ważne urządzenie pokładowe. Eksperci uważają, że może ono pomóc w ustalaniu przyczyn katastrofy. Śledczy mówią, że jest to skandal, że rosyjska prokuratura i tamtejsza milicja ją przeoczyli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strona polska analizuje to, co dostanie z Moskwy"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 06:23
Strona polska analizuje przebieg katastrofy samolotu pod Smoleńskiem w oparciu o materiały przekazane nam przez Rosję. „Polska komisja jest - jakby to powiedzieć - spóźniona w fazie, bo najpierw czeka na dane ze Smoleńska, Moskwy, a później może je dopiero w Polsce sama analizować” – mówi szef MSWiA Jerzy Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oficerowie BOR-u bronili ciała prezydenta w Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 06:23
Oficerowie Biura Ochrony Rządu, którzy czekali 10 kwietnia na płycie lotniska w Smoleńsku i byli jako jedni z pierwszych na miejscu katastrofy, nie chcieli wydać Rosjanom ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego - informuje "Nasz Dziennik".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie poznają szczegóły postępowania ws. Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 08:36
Komisja Obrony Narodowej wysłucha informacji szefa MSWiA Jerzego Millera oraz Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta na temat postępowania prowadzonego w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto będzie latał z VIPami?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 10:04
29 osób z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego złożyło wypowiedzenia - wynika z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia. W grupie tej są między innymi piloci, nawigatorzy, technicy pokładowi. To właśnie do tej jednostki należała załoga prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński: kopie stenogramów powinny zobaczyć rodziny

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 12:20
Wtorkowe posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się bez Jarosława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opublikowano stenogramy z tupolewa. Zobacz

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 14:55
Stenogramy opublikowano na stronie MSWiA. Jest to zapis rozmów utrwalonych w "czarnych skrzynkach" samolotu TU-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeba więcej do odtworzenia wydarzeń w Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 16:56
Eksperci uważają, że w opublikowanych stenogramach zapisów "czarnych skrzynek" TU-154M jest za dużo niezrozumiałych fragmentów, aby móc przesądzać o tym jakie były przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samolot opadał zbyt szybko

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 19:53
Ekspert lotniczy Maciej Ługowski uważa, że nie można wykluczyć, iż do katastrofy prezydenckiego tupolewa doszło z powodu usterki technicznej maszyny. Po analizie stenogramów z czarnej skrzynki ekspert podkreślił, że do określenia przyczyny tragedii potrzebne są jeszcze parametry techniczne z drugiego rejestratora lotu.
rozwiń zwiń