Rada Mediów Narodowych nie wybrała nowego prezesa Radia Gdańsk

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 19:25
Rada Mediów Narodowych rozpatrywała na wtorkowym posiedzeniu kwestię prezesa zarządu Radia Gdańsk. Dotychczasowy prezes spółki, Andrzej Liberadzki, złożył kilka tygodni temu rezygnację z zajmowanego stanowiska. 
Audio
  • Przewodniczący Rady Krzysztof Czabański poinformował IAR, że Rada podjęła nawet decyzję w sprawie nowego prezesa, ale sprawa jest już nieaktualna
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio

Przewodniczący Rady Krzysztof Czabański poinformował IAR, że Rada podjęła nawet decyzję w sprawie nowego prezesa, ale sprawa jest już nieaktualna. - Była rozpatrywana i nawet zaakceptowana kandydatura pana Grzegorza Sielatyckiego na tę funkcję, ale ujawniły się nowe okoliczności tej sprawy, w wyniku czego pan Sielatycki złożył rezygnację z objęcia tej funkcji. Miał ją objąć od pierwszego marca, nie obejmie, sprawa jest już nieaktualna - powiedział Krzysztof Czabański. 

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych dodał, że do czasu powołania nowego prezesa zarządu spółką będzie zarządzał prokurent Dariusz Wasilewski. - W normalnym trybie zwołamy Radę, musimy się rozejrzeć za kandydatami na objęcie tej funkcji. Trudno mi przewidzieć, kiedy to nastąpi. W każdym razie jest ciągłość kierownictwa spółki, bo jest powołany przez poprzedniego - czy obecnego jeszcze do pierwszego marca - prezesa pana Liberadzkiego pan prokurent i on będzie organem spółki zarządzającym - wyjaśnił Krzysztof Czabański. 

Grzegorz Sielatycki dopytywany przez IAR powiedział tylko, że zrezygnował z przyczyn osobistych. 

dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także