X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stefan Hambura apeluje o upamiętnienie Polaków, którzy pomagali Żydom podczas wojny

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 16:13
Mecenas Stefan Hambura zwrócił uwagę, że na wystawie, poświęconej osobom, które w latach 1933-1945 pomagały prześladowanym Żydom, nie ma ani słowa o Polakach. Ekspozycję można oglądać w Berlinie od dwóch tygodni.
Audio
  • Stefan Hambura apeluje o upamiętnienie Polaków, którzy pomagali Żydom podczas wojny. Materiał Waldemara Maszewskiego (IAR)
Mec. Stefan Hambura na sali rozpraw
Mec. Stefan Hambura na sali rozprawFoto: PAP/Leszek Szymański

Mecenas podkreśla w piśmie, że twórcy wystawy informując o "cichych bohaterach" pomagających Żydom na obszarach okupowanych, zapomnieli wspomnieć o Polakach. - Skoro wystawa ma pokazywać prawdę o ludziach, którzy w okresie hitlerowskiej dyktatury pomagali Żydom, to nie powinno na niej zabraknąć informacji o tym, że wśród nich Polacy stanowili największą grupę - powiedział Polskiemu Radiu Stefan Hambura. Adwokat ma nadzieję, że Angela Merkel jako przedstawiciel najwyższych niemieckich władz przyczyni się do tego, aby na wystawie znalazły się informacje o Polakach, którzy z narażeniem życia swojego i swoich bliskich ratowali Żydów.

Wystawę "Cisi Bohaterowie" zorganizowano w Berlinie w siedzibie Fundacji "Miejsce Pamięci Niemieckiego Ruchu Oporu". Opisuje przypadki kilkunastu Niemców, którzy pomagali Żydom. Wystawa jest współfinansowana przez budżet federalny.

rr

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Żydzi POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak