X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nepal: zakaz tybetańskich protestów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 15:37
Uchodźcy tybetańscy w Nepalu nie będą mogli obchodzić publicznie przypadającej 10 marca 59. rocznicy antychińskiego powstania w Tybecie. Władze tego kraju nie wyraziły zgody na przeprowadzenie z tej okazji w Kathmandu jakichkolwiek rocznicowych zgromadzeń oraz marszów protestacyjnych. Poinformowały o tym tybetańskie władze na wychodźstwie w Indiach. 
Audio
  • Uchodźcy tybetańscy w Nepalu nie będą mogli obchodzić publicznie przypadającej 10 marca 59. rocznicy antychińskiego powstania w Tybecie. Materiał Krzysztofa Renika (IAR)
Młodzi buddyjscy mnisi w nepalskim klasztorze
Młodzi buddyjscy mnisi w nepalskim klasztorzeFoto: PAP/EPA/NARENDRA SHRESTHA

Zamiast publicznych wystąpień„ tybetańscy przywódcy zalecają swym rodakom prywatne modlitwy w domach w intencji ofiar chińskich represji. Nepalska polityka wobec Tybetańczyków uległa zaostrzeniu w ostatnich latach. Rząd w Kathmandu liczy na pogłębienie współpracy gospodarczej i politycznej z Pekinem, dlatego, od czasu upadku monarchii, władze tego kraju są nieprzychylne jakimkolwiek antychińskim wystąpieniom uciekinierów z Tybetu. W roku 2008 aresztowały ponad tysiąc Tybetańczyków uczestniczących w antychińskich wystąpieniach. W ostatnich latach napływ uciekinierów z Tybetu do Nepalu zmalał‚ ze względu na restrykcyjną politykę tego kraju. Nepalskie siły policyjne zatrzymują uchodźców i przekazują władzom chińskim. W Nepalu mieszka ponad 20 tysięcy uciekinierów z Dachu Świata. 

rrŚ

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Nepal Tybet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak